מה זה שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין

עולם השמאות מתחלק לרבדים וחלקים שונים. כך למשל אנחנו יכולים למצוא חלק שמתייחס לנושא של שמאות רכב, שמאות רכוש, שמאות אומנות וכן אנחנו יכולים למצוא תחום שלם שמתייחס למקרקעין, עליו לומדים בהרחבה במסגרת קורס שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין הוא אחד התחומים הבולטים והחשובים ביותר בעולם הביטוחים, בעסקאות נדל"ן ובכלל בתחום השמאות. העוסקים בדבר, חייבים להיות אנשי מקצוע מדופלמים אשר למדו את התחום היטב, עברו התמחות מתאימה ורכשו עם הזמן ניסיון, על מנת שיוכלו לעסוק בו באופנים שונים, על פי דרישה. 

לפני שנסביר מה זה בדיוק שמאות מקרקעין, נציין, מדובר על תחום מאוד רחב, שיש לו השפעה כלכלית עצומה, לא רק על הלקוחות שמשתמשים בשירותיהם השמאים אלא גם גורמים אחרים, אשר מושפעים מתהליך העבודה לא באופן ישיר בהכרח. לכן יש חשיבות לניסיון, למקצועיות, אמינות ולעבודה אשר מתבצעת בצורה הכי מקצועית, הכי טובה שאפשר, על מנת שיהיה ניתן לספק תוצאה איכותית וטובה בסופו של דבר. 

מה זה בדיוק שמאות מקרקעין

שמאי מקרקעין שסיים לימודים במסגרת מכללת אפיק בוחן את ערך הקרקע והנכס. עליו להשתמש בכלים אשר רכש עם השנים וכן בכלים אקטואליים ורלוונטיים, על פי מצב השוק, על פי המקום בו נמצאים הקרקע והנכס, זאת על מנת שהוא יוכל להגדיר בצורה ברורה מה ערך הקרקע או הנכס. 

למשל, אם הוא מתבקש להעריך את ערך הקרקע באזור מסוים, אז הוא יבחן את התנאים שלה, גודל, מצב קרקע, הוא יבחן מה נמצא סביבה, מה המחירים של הקרקעות מסביב, ולתת הערכת מחיר. חשוב לומר, מדובר בהערכה אי אפשר לקבוע מחיר ספציפי. אך סביר להניח שאם יגיע שמאי אחר, הוא ייתן הערכה דומה, בטווח סטייה סביר. 

שמאי מקרקעין נשכר בשביל לקבוע ערך של קרקעות ונכסים בעסקאות מכירה, החכרה, השכרה, במקרים של ביטוח, תביעות נזיקין ועוד. 

> מומלץ להכיר אתר קורסים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השקעות בשוק ההון – כיצד זה עובד
המרדף היומיומי של כולנו אחר הכנסה מספיקה, צבירת הון אישי ואפשרות לכלכה מכבדת ומספקת הוא מתיש...
קרא עוד »
מרץ 28, 2019
קולולוש! אם כבר חוגגים חינה בסטייל אז רק עם צילום חינה מקצועי
טקס החינה הוא אירוע שאותו מבצעים בדרך כלל אנשים אשר מגיעים מעדות המזרח, כאשר במדינות שמהן הם באים זה...
קרא עוד »
ספט 29, 2018
קבלן שיפוצים מומלץ – היבטים חשובים
אם יש לכם עניין למצוא קבלן שיפוצים מומלץ אז יהיה חשוב מצדכם לקחת בחשבון מספר היבטים חשובים למדי אשר...
קרא עוד »
מאי 08, 2022