מה זה שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין

עולם השמאות מתחלק לרבדים וחלקים שונים. כך למשל אנחנו יכולים למצוא חלק שמתייחס לנושא של שמאות רכב, שמאות רכוש, שמאות אומנות וכן אנחנו יכולים למצוא תחום שלם שמתייחס למקרקעין, עליו לומדים בהרחבה במסגרת קורס שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין הוא אחד התחומים הבולטים והחשובים ביותר בעולם הביטוחים, בעסקאות נדל"ן ובכלל בתחום השמאות. העוסקים בדבר, חייבים להיות אנשי מקצוע מדופלמים אשר למדו את התחום היטב, עברו התמחות מתאימה ורכשו עם הזמן ניסיון, על מנת שיוכלו לעסוק בו באופנים שונים, על פי דרישה. 

לפני שנסביר מה זה בדיוק שמאות מקרקעין, נציין, מדובר על תחום מאוד רחב, שיש לו השפעה כלכלית עצומה, לא רק על הלקוחות שמשתמשים בשירותיהם השמאים אלא גם גורמים אחרים, אשר מושפעים מתהליך העבודה לא באופן ישיר בהכרח. לכן יש חשיבות לניסיון, למקצועיות, אמינות ולעבודה אשר מתבצעת בצורה הכי מקצועית, הכי טובה שאפשר, על מנת שיהיה ניתן לספק תוצאה איכותית וטובה בסופו של דבר. 

מה זה בדיוק שמאות מקרקעין

שמאי מקרקעין שסיים לימודים במסגרת מכללת אפיק בוחן את ערך הקרקע והנכס. עליו להשתמש בכלים אשר רכש עם השנים וכן בכלים אקטואליים ורלוונטיים, על פי מצב השוק, על פי המקום בו נמצאים הקרקע והנכס, זאת על מנת שהוא יוכל להגדיר בצורה ברורה מה ערך הקרקע או הנכס. 

למשל, אם הוא מתבקש להעריך את ערך הקרקע באזור מסוים, אז הוא יבחן את התנאים שלה, גודל, מצב קרקע, הוא יבחן מה נמצא סביבה, מה המחירים של הקרקעות מסביב, ולתת הערכת מחיר. חשוב לומר, מדובר בהערכה אי אפשר לקבוע מחיר ספציפי. אך סביר להניח שאם יגיע שמאי אחר, הוא ייתן הערכה דומה, בטווח סטייה סביר. 

שמאי מקרקעין נשכר בשביל לקבוע ערך של קרקעות ונכסים בעסקאות מכירה, החכרה, השכרה, במקרים של ביטוח, תביעות נזיקין ועוד. 

> מומלץ להכיר אתר קורסים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משברים מניעים צמיחה. הדרך לנהל אותם נכון
Crises drive growth. The way to manage them correctly! משברים יוצרים רעשי רקע. יוצרים בזבוז מיותר של משאבים בעיקר בעולמות...
קרא עוד »
פבר 06, 2021
תוכנה לניהול זמן – איך זה ישפר לכם את היעילות בעבודה?
מחפשים דרכים לשפר את היעילות שלכם בזמן שעות העבודה ולהפוך להיות הרבה יותר פרודוקטיביים? בכדי שתוכלו...
קרא עוד »
יונ 05, 2019
איך מינפתי את הבגרות שלי באנגלית
לימוד אנגלית הם הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לעצמכם. מלבד זו שהאנגלית תוכל לשמש אתכם כמעט בכל מקום...
קרא עוד »
נוב 16, 2018