שמאי מקרקעין בירושלים

תפקידו של שמאי מקרקעין בירושלים הוא להעריך את שוויו של נכס מקרקעין מסוים. נכס זה יכול להיות חנות, קרקע, שטח חקלאי, דירה למגורים או השקעה, שטחים מסחריים אחרים ועוד. השמאי מבצע בדיקות שונות אודות הנכס, הסביבה, בעלי הנכס ועוד. לבסוף הוא מפיק ללקוח שהזמין אותו דו"ח מפורט ומסודר אודות הנכס ואת שוויו המדויק ביותר על פי הערכתו. 

מיהו שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא מהנדס מקצועי שעבר הכשרה מקצועית לשמאות מקרקעין, עבר התמחות בנושא ונרשם בפנקס השמאים לאחר שעבר את בחינות הלשכה. אנשים רבים עושים שימוש בשירותיו של שמאי המקרקעין, בין אם מדובר באנשים פרטיים ובין אם מדובר ביזמים ובעלי עסקים שונים. כאשר שמאי מגיע לבדוק ערך מסוים של נכס הוא אינו בודק רק את התשתיות בנכס, מצב הקירות, הריצוף וכו' – אלא מבצע גם בדיקות משפטיות על הנכס, שאין היטלים ומיסים, שאין חריגות בניה, מי הבעלים של הנכס ועוד. 

מתי נזדקק לשירותיו של השמאי?

  • כאשר נרצה להעריך שווי נכס לפני מכירה – כבעלי הדירה או נכס מקרקעין כלשהו ודאי תרצו לדעת מה שווי הנכס שלכם כדי לדעת כמה לדרוש אודות הנכס במכירה, לפחות כדי לא להגזים במחיר שאתם מבקשים גם אם זה מעט מעל ערכה האמיתי של הדירה.
  • כאשר נרצה להעריך את שווי הנכס לפני קניה – לוודא שבעל הנכס לא מבקש מחיר מוגזם, שאין תקלות בנכס, חריגות בניה לא מאושר, שאתם פועלים מול הבעלים האמיתי של הנכס ועוד.
  • תמ"א 38 – הדיירים ירצו לדעת כמה הדירה שלהם צפויה להיות שווה לאחר השיפוץ ואילו הקבלן רוצה לדעת את המידע הזה כדי להעריך את שווי הפרויקט והאם יש עניין בו.
  • כאשר בית המשפט יבקש חוות דעת משפטית בעניין תיק מסוים.
  • ועוד…

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ספרי קודש

בבתים רבים בישראל ניתן למצוא ספרי קודש, בעיקר בבתים שבהם חיים אנשים דתיים או בעלי זיקה לדת או מסורתיים. כמובן שגם במוסדות דת כמו בתי

קרא עוד »

שיעבוד דירה

כאשר אנשים מבקשים הלוואה מהבנק או מגוף פיננסי כלשהו שמספק הלוואות, בהרבה מהמקרים ירצו לוודא שיש ללווה בטחונות על מנת שהוא יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה

קרא עוד »

הרכבים לאירועים

תפקידו של ההרכב המוזיקלי הוא לספק בידור לאירוע. הם גם דרך מצוינת לחגוג אירוע מיוחד, כגון חתונה או יום הולדת. הרכבים לאירועים הם בחירה פופולרית

קרא עוד »