שמאי מקרקעין בירושלים

תפקידו של שמאי מקרקעין בירושלים הוא להעריך את שוויו של נכס מקרקעין מסוים. נכס זה יכול להיות חנות, קרקע, שטח חקלאי, דירה למגורים או השקעה, שטחים מסחריים אחרים ועוד. השמאי מבצע בדיקות שונות אודות הנכס, הסביבה, בעלי הנכס ועוד. לבסוף הוא מפיק ללקוח שהזמין אותו דו"ח מפורט ומסודר אודות הנכס ואת שוויו המדויק ביותר על פי הערכתו. 

מיהו שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא מהנדס מקצועי שעבר הכשרה מקצועית לשמאות מקרקעין, עבר התמחות בנושא ונרשם בפנקס השמאים לאחר שעבר את בחינות הלשכה. אנשים רבים עושים שימוש בשירותיו של שמאי המקרקעין, בין אם מדובר באנשים פרטיים ובין אם מדובר ביזמים ובעלי עסקים שונים. כאשר שמאי מגיע לבדוק ערך מסוים של נכס הוא אינו בודק רק את התשתיות בנכס, מצב הקירות, הריצוף וכו' – אלא מבצע גם בדיקות משפטיות על הנכס, שאין היטלים ומיסים, שאין חריגות בניה, מי הבעלים של הנכס ועוד. 

מתי נזדקק לשירותיו של השמאי?

  • כאשר נרצה להעריך שווי נכס לפני מכירה – כבעלי הדירה או נכס מקרקעין כלשהו ודאי תרצו לדעת מה שווי הנכס שלכם כדי לדעת כמה לדרוש אודות הנכס במכירה, לפחות כדי לא להגזים במחיר שאתם מבקשים גם אם זה מעט מעל ערכה האמיתי של הדירה.
  • כאשר נרצה להעריך את שווי הנכס לפני קניה – לוודא שבעל הנכס לא מבקש מחיר מוגזם, שאין תקלות בנכס, חריגות בניה לא מאושר, שאתם פועלים מול הבעלים האמיתי של הנכס ועוד.
  • תמ"א 38 – הדיירים ירצו לדעת כמה הדירה שלהם צפויה להיות שווה לאחר השיפוץ ואילו הקבלן רוצה לדעת את המידע הזה כדי להעריך את שווי הפרויקט והאם יש עניין בו.
  • כאשר בית המשפט יבקש חוות דעת משפטית בעניין תיק מסוים.
  • ועוד…
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיחזוק מבנים משותפים
במאמר זה, נדון בנושא תחזוקה של מבנים משותפים, ולכן חשוב לתחזק אותם על מנת לשמור עליהם שימושיים ולספק...
קרא עוד »
אוק 13, 2022
עורך דין תאונות דרכים בשרון
תפקידו של עורך דין תאונות דרכים בשרון הוא לעזור לך לקבל את הפיצוי המגיע לך עבור הפציעות שלך. עורך דין...
קרא עוד »
מרץ 20, 2023
איך לכתוב מודעת דרושים כמו שצריך?
יש קושי אדיר למצוא היום עבודה וזאת בגלל שעל כל משרה מתחרים הרבה מאוד אנשים. בעבר אנשים היו צריכים...
קרא עוד »
מאי 09, 2019