שמאי מקרקעין בירושלים

תפקידו של שמאי מקרקעין בירושלים הוא להעריך את שוויו של נכס מקרקעין מסוים. נכס זה יכול להיות חנות, קרקע, שטח חקלאי, דירה למגורים או השקעה, שטחים מסחריים אחרים ועוד. השמאי מבצע בדיקות שונות אודות הנכס, הסביבה, בעלי הנכס ועוד. לבסוף הוא מפיק ללקוח שהזמין אותו דו"ח מפורט ומסודר אודות הנכס ואת שוויו המדויק ביותר על פי הערכתו. 

מיהו שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא מהנדס מקצועי שעבר הכשרה מקצועית לשמאות מקרקעין, עבר התמחות בנושא ונרשם בפנקס השמאים לאחר שעבר את בחינות הלשכה. אנשים רבים עושים שימוש בשירותיו של שמאי המקרקעין, בין אם מדובר באנשים פרטיים ובין אם מדובר ביזמים ובעלי עסקים שונים. כאשר שמאי מגיע לבדוק ערך מסוים של נכס הוא אינו בודק רק את התשתיות בנכס, מצב הקירות, הריצוף וכו' – אלא מבצע גם בדיקות משפטיות על הנכס, שאין היטלים ומיסים, שאין חריגות בניה, מי הבעלים של הנכס ועוד. 

מתי נזדקק לשירותיו של השמאי?

  • כאשר נרצה להעריך שווי נכס לפני מכירה – כבעלי הדירה או נכס מקרקעין כלשהו ודאי תרצו לדעת מה שווי הנכס שלכם כדי לדעת כמה לדרוש אודות הנכס במכירה, לפחות כדי לא להגזים במחיר שאתם מבקשים גם אם זה מעט מעל ערכה האמיתי של הדירה.
  • כאשר נרצה להעריך את שווי הנכס לפני קניה – לוודא שבעל הנכס לא מבקש מחיר מוגזם, שאין תקלות בנכס, חריגות בניה לא מאושר, שאתם פועלים מול הבעלים האמיתי של הנכס ועוד.
  • תמ"א 38 – הדיירים ירצו לדעת כמה הדירה שלהם צפויה להיות שווה לאחר השיפוץ ואילו הקבלן רוצה לדעת את המידע הזה כדי להעריך את שווי הפרויקט והאם יש עניין בו.
  • כאשר בית המשפט יבקש חוות דעת משפטית בעניין תיק מסוים.
  • ועוד…

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תליית שלטים על בניינים

תליית שלטים הם חלק חשוב לכל מפרסם. הם עוזרים למשוך לקוחות ולקרב אותם לבניין. זוהי דרך פשוטה ויעילה ליצור לידים להרשמה ולהשיג חשיפה ולקוחות.  

קרא עוד »

על יעוץ עסקי ועסקים

ייעוץ עסקי הוא תחום עבודה פופולרי מאוד. זהו אחד המגזרים הצומחים ביותר במשק והוא צפוי להמשיך לצמוח גם כן. במאמר זה, נדון כיצד עסקים יכולים

קרא עוד »

אינסטלטור בירושלים

אינסטלטורים הם חלק חשוב מאוד בחברה. הם אחראים על תיקון הצנרת של בתים ומבנים אחרים. הם גם עושים משימות רבות אחרות הדורשות את המומחיות שלהם..

קרא עוד »