פירוק שיתוף בדירה שהתקבלה בירושה – כל מה שצריך לדעת

כאשר מתקבלת דירה בירושה היורשים צריכים להחליט מה הם עושים עם הדירה משכירים אותה, אחד מהיורשים יגור בה או למכור אותה.  כאשר אין הסכמות יש תהליך שנקרא פירוק שיתוף בדירה שהתקבלה בירושה שמטרתו לפרק את השותפות שיש בין היורשים ביחס לאותו נכס, כאשר התהליך יכול להיות בהסכמה ולעיתים כאשר אין הסכמה הנושא מגיע לדיון בבית המשפט אשר מכריע בנושא.

מה זה פירוק שיתוף בדירה

כאשר אדם רוכש נכס או יורש נכס ואין עמו שותפים הוא יכול להחליט בעצמו מה הוא רוצה לעשות עם אותו נכס, האם הוא רוצה לגור בו, להשכיר אותו או למכור אותו, אך כאשר יש שותף או מספר שותפים, לעיתים מתעוררת בעיה אשר מובילה למצב בו יש צורך לפרק את השותפות שזה תהליך משפטי בסופו, השותפות סביב אותו נכס ספציפי מתפרקת. לעיתים עולה בעיה משמעותית כאשר אחד מהיורשים חי עם ההורים למשל אז עולה הנושא של דייר מוגן.

איך מתבצע תהליך פירוק שיתוף בדירה שהתקבלה בירושה

תהליך פירוק זה הוא מאוד נפוץ וכל עוד יש הסכמות הוא יחסית מהיר ופשוט, הבעיה העיקרית היא כאשר אין הסכמות בין השותפים אז התהליך יכול להיות ארוך, מסורבל ולעיתים גם לא נעים. בסופו של דבר כל עוד אין הסכמה יש צורך לפנות לגורם אשר יכריע בנושא, ולכן כאשר אין הסכמות פונים לבית המשפט אשר מכריע בנושא.

אז איך כדאי לנהל נכון את תהליך פירוק השיתוף

הדרך הכי נכונה ויעילה היא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום אשר ילווה את השותפים וינסה לגשר ביניהם ולהגיע להסכמות אך במידה והדבר לא עולה, על כל אחד מהשותפים לשכור עורך דין אשר ייצג אותו ואת האינטרסים שלו בתהליך המשפטי. למידע בנושא תביעה לפירוק שיתוף

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הסכם גירושין – מה זה אומר

אין זוג שנכנס לברית הנישואין מתוך תוכנית ורצון לפרק את החבילה בשלב כלשהו. לרוב מדובר ברצון עז ומשותף בין הצדדים להקים יחד את ביתם ולחיות

קרא עוד »