מה קורה כשתביעת ביטוח נדחית, אבנר הייזלר מסביר

ביטוח סיעודי מבוקש לרוב על ידי אנשים צעירים כאמצעי להבטיח את עתידם ולהימנע מהעמסה על משפחותיהם. עם זאת, מבוטחים רבים אינם מודעים למכשולים שהם עלולים להיתקל בהם בעת ניסיון לממש את זכויותיהם על פי פוליסות אלו, מסביר אבנר הייזלר. חברות הביטוח, מתוך אינטרס כלכלי, נוקטות לעיתים בטקטיקות כדי להתחמק מהתחייבויותיהן, ומותירות את המבוטחים במצב של תסכול ואכזבה.

מצוקת המבוטחים

מבוטחים צעירים, בשיא חייהם וללא מצבים בריאותיים מאתגרים, משקיעים סכומי כסף משמעותיים בפוליסות ביטוח סיעודי. הם עושים זאת מתוך כוונה נעלה להבטיח את עתידם ולחסוך את יקיריהם מהנטל הכלכלי של טיפול ארוך טווח. עם זאת, המציאות שעומדת בפניהם כאשר הם באמת צריכים לגשת ליתרונות שצברו בשקידה היא לעתים קרובות מייאשת.

האתגרים של תביעות סיעוד שנדחו

שיטות התחמקות: חברות ביטוח, מתוך אינטרסים כלכליים, עשויות לנקוט בטקטיקות שונות כדי להימנע מתשלום תביעות. הם רשאים לבחון את הרשומות הרפואיות ולחפש כל מצב קיים שיכול לשמש עילה להכחשה. בנוסף, הם עשויים לפרש את הוראות המדיניות בצורה צרה ומגבילה, תוך ניצול נקודות טכניות כדי לדחות תביעות.

הוראות פוליסה מורכבות: פוליסות ביטוח סיעודי מלאות לרוב בשפה מורכבת והוראות מורכבות. המורכבויות הללו עלולות להקשות על מבוטחים להבין היטב את התנאים וההגבלות של הכיסוי שלהם, מה שעלול להשאיר אותם לא מודעים למלכודות והחרגות פוטנציאליות שעלולות להיות מנוצלות על ידי מבטחים.

צריך שינוי

חיזוק הגנת הצרכן: קיים צורך דחוף באמצעי הגנת הצרכן משופרים בענף הביטוח הסיעודי. שפת מדיניות ברורה ושקופה, תנאים והגבלות סטנדרטיים ומשאבים נגישים יכולים להעצים מבוטחים לקבל החלטות מושכלות ולהבין את זכויותיהם.

טיפול משופר בתביעות: על חברות הביטוח לשאוף לטיפול יעיל ואמפתי יותר בתביעות. תגובות בזמן, תקשורת ברורה ותמיכה למבוטחים לאורך תהליך התביעה יכולים להקל על הלחץ והתסכול שחווים המבקשים לממש את זכויותיהם.

לסיכום, דחיית תביעות סיעוד למבוטחים המבקשים לגשת לתגמולי הביטוח הסיעודי שלהם היא נושא הדורש התייחסות ורפורמה, מוסיף אבנר הייזלר. על ידי שפיכת אור על האתגרים העומדים בפני מבוטחים אלו, קיים צורך ממשי לתמוך בשיפור השקיפות והנהלים בתעשיית הביטוח הסיעודי. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הרצאה על מכירות
בהרצאה על מכירות  אכסה את יסודות המכירות וכיצד להיות איש מכירות מצליח. הצעד הראשון הוא להבין מה נדרש...
קרא עוד »
ספט 16, 2022
ניתוח אף מחירים – כמה זה יכול לעלות לנו
אין זה סוד שיותר ויותר אנשים מבקשים לעבור בשנים האחרונות ניתוחים פלסטיים ובפרט ניתוח פלסטי באף, ראו...
קרא עוד »
מאי 28, 2020
פרגולה מעץ – כיצד רוכשים פרגולה בצורה נכונה?
אחד האלמנטים האהובים ביותר על ישראלים להתקנה בחצרות, גינות, גגות ומרפסות, פתוחות וסגורות, היא פרגולה....
קרא עוד »
דצמ 15, 2021