מה זה בכלל אבנים בכליות?

אבנים בכליות הינה תופעה בריאותית בה נוצרים בדרכי השתן ובכליות של האדם אבנים. מדובר על אבנים אשר נוצרות מחומרים שונים שיש להם נוכחות בדרכי השתן, והן אלו שמרכיבות את הגושים – האבנים. כאשר נוצרות אבנים בכליות הן מתבטאות באופנים שונים כמו כאבים, הקאות ותופעות נוספות. במידה ומתברר כי אכן יש אבנים בכליות יש לבצע בדיקה יסודית ולברר היטב מהו גודל האבנים ומהי הכמות שלהם. וזאת כדי להתאים את הטיפול הנכון בהתאם למצב.

איך מוציאים אבנים מהכליות?

השיטה הישנה נוקט בטיפול כירורגי – ניתוח להוצאת האבנים. וזאת במידה ומדובר על אבנים גדולות או כאלו שאין אפשרות אחרת לטפל בהם. עם התפתחות השיטות הרפואיות והמכשור המתקדם בענף נוצרה אפשרות לטפל באבנים באמצעות ריסוק. קראו על ריסוק אבנים בכליות אצל ד"ר ניר קליימן. כלומר, במקום להוציא את האבנים מרסקים אותם וכך הן יכולות להשתחרר מהגוף באופן טבעי. מדובר על טיפול יעיל אשר הסיכון שלו מופחת. כמובן שהוא אינו מתאים לכל אחד ולכל סוגי האבנים. מכיוון שכך חשוב לבצע בדיקה אורולוגית יסודית לכל מטופל, ולזהות במדויק את האבנים ואת החומרים מהם הם נוצרו. וזאת כדי להחליט מהי שיטת הטיפול היעילה עבורם.

למנוע את היווצרות האבנים

אמנם היווצרות אבנים בכליות זו תופעה רווחת מאוד. אך יש שיטות להפחית את הסיכון. אם כי יש להזכיר כי אנשים שיש להם נטייה מולדת ליצירת אבנים וכן מי שבגין בעיה רפואית כלשהי נוטה לסבול מהתופעה. הללו יזדקקו לטיפול רפואי מתאים אשר המטרה שלו היא למנוע במידת האפשר את היווצרות האבנים, למדו עוד בנושא באתר https://nk-urology.com. וזאת בהתאמה לסוג האבנים ולהרכב שלהם. באופן כללי ההמלצה היא לשתות כמויות גדולות של מים על מנת להביא לדילול בשתן. מה שמונע בצורה יעילה את היווצרות האבנים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פתרונות סליקת אשראי לעסקים

פתרונות סליקת אשראי לעסקים

פתרונות סליקת אשראי לעסקים מעניקים להם את כל המעטפת לה הם זקוקים, כדי לענות על צורך של כל לקוח. פתרונות סליקת אשראי לעסקים  פתרונות סליקה

קרא עוד »