למה קישורים עדיין רלוונטיים לקידום אתרים?

בכל שנה גוגל מבצעת מאות רבות של עדכונים למנוע החיפוש שלה כאשר פעם בשנה או שנתיים בממוצע יוצא עדכון גדול מאוד שמשנה את חוקי המשחק ומה שהכרנו עד כה. כך היה בשנת 2016 כשגוגל השיקה את עדכון פינגווין שהפך לחלק בלתי נפרד מהאלגוריתם של גוגל. המטרה של עדכון זה הייתה להילחם באתרי ספאם ברשת ולמעשה באתרי המלאים בקישורי ספאם, בשל הרצון של מקדמים רבים לעשות שימוש בקישורים לקידום מהיר במעלה תוצאות החיפוש, במקום להקדיש מאמץ לתהליך בניית קישורים איכותי ויעיל. 

על מה שם דגש העדכון?

עדכון פינגווין הוא שינוי אלגוריתמי שגוגל הוסיפו על מנת להעריך קישורים בצורה שונה. קישורים הם חלק חשוב בהליך קידום אורגני בגוגל ומהווים המלצה בעיני מנוע החיפוש בין אתר אחד לאחר אולם כעת גוגל יודעת גם להעריך את איכות הקישור. איך היא עושה זאת? על ידי בדיקת פרמטרים שונים כמו איכות האתר המקשר, איכות העמוד המקשר, עד כמה הקישור רלוונטיות לאתר המקושר, מהו טקסט העוגן (אנקור טקסט) שעושים בו שימוש בקישור ועוד.

עברו שנים – האם אין תחלופה לקישורים?

כיום יש גם רשתות חברתיות ומדדים נוספים שגוגל מייחסת להם חשיבות רבה בכל הנוגע להמלצות ו"הוכחות חברתיות" שיכולות להעיד על איכותו של אתר או עמוד מסוים. למרות זאת הקישורים הם עדיין חלק חשוב ובלתי נפרד מהליך הקידום האורגני. הם הדרך הטובה ביותר והעוצמתית ביותר של גוגל להעריך פופולרית ואיכות של אתר/עמוד מסוים. כדאי לקרוא מידע נוסף בנושא קידום אורגני באתר מלך הקישורים.

כעת גוגל חכמה יותר וכך גם האלגוריתם שלה. לאורך השנים עדכון פינגווין ועדכון פנדה שלפניו עודכנו עוד מספר פעמים זאת כדי להציג תוצאות איכותיות יותר במנוע החיפוש, כאשר בין היתר אתרי ספאם כמעט ונעלמו לגמרי מהתוצאות של גוגל וכיום מקדמים משקיעים בחיפוש אחר קישורים רלוונטיים ואיכותיים יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משלוח מדלת לדלת
בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה ברורה של עלייה בכמות המשלוחים, היות ואנשים רבים בוחרים לרכוש את כל...
קרא עוד »
ינו 25, 2021
מיקור חוץ הודו
החלטתם להקים חברה המתמחה במתן שיעורים פרטיים בנושאים ותחומים שונים, כאשר המטרה העיקרית מבחינתכם היא...
קרא עוד »
אפר 01, 2021
מוניות במזכרת בתיה –איך בוחרים תחנת מונית
ישנם לא מעט אנשים שמתניידים ממקום למקום, על בסיס קבוע או באופן תכוף באמצעות מוניות בקרית עקרון...
קרא עוד »
יול 21, 2021