למה אתם חייבים הסכם ממון?

למה אתם חייבים הסכם ממון?

בוודאי לא פעם שמעתם את המושג הסכם ממון ותהיתם במה מדובר. ובכן, הסכם ממון מהווה מעין חוזה בין בני זוג, אשר מעוניינים לסדר את הפן הכספי ביחסים שלהם בצורה מסודרת וברורה. הסכם ממון רלוונטי הן עבור זוגות נשואים והן עבור זוגות לא נשואים. ההסכם קובע בין היתר את אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה ומביא זאת לידי וודאות משפטית- דבר אשר מקל באופן משמעותי על חיי הזוגיות של זוגות רבים, אשר יודעים שהם בוחרים זה בזו וחיים זה לצד זה, ללא אינטרסים כלכליים.

 הסכם ממון בין בני זוג

כאשר מתקבלת החלטה בין בני זוג לחתום על הסכם ממון, הרי שבני הזוג ינהלו משא ומתן על תנאי ההסכם. לא פעם, עורך דין משפחה יכול לסייע לשני הצדדים להגיע להבנות ולהסכמות כלכליות משותפות. חשוב מאוד לבצע את שלב המשא ומתן טרום הסכם ממון באופן רגיש וקשוב לצרכי בני הזוג, בכדי שהסכם הממון לא יפגע באופן כלשהו בזוגיות. כאשר בני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמות, הם יכולים להיעזר במגשר או מנהל עזבון (כמו כאן) אשר יציע להם פתרונות שונים שהם לא חשבו עליהם ובכך יקדם אותם למעמד החתימה על ההסכם.

 מה יכלול בו הסכם ממון

אם חשבתם שהסכם ממון כולל בו רק את חלוקת הרכוש במקרה הצורך, הרי שאין זה נכון. הסכם ממון יכול להסדיר לא מעט דברים בין בני הזוג הנוגעים לניהול החיים המשותפים שלהם כגון: משמורת על הילדים, דרך החינוך של הילדים, מזונות במקרה הצורך, וגם כל מה שנוגע לנושא ירושה על פי דין ועוד. המטרה של הסכם ממון היא להסדיר כל עניין אשר עלול ליצור בין בני הזוג מחלוקת עתידית. כאשר בני הזוג אינם נשואים, הרי שאת עריכת הסכם הממון ניתן לאשר בידי נוטריון, אשר יעניק להסכם תוקף משפטי חד משמעי ובלתי ניתן לערעור לרוב. אולם, כאשר בני הזוג נשואים מי שנותן את התוקף להסכם ממון הוא בית המשפט בלבד.

הסכם ממון מהווה את הדבר החשוב ביותר כיום, עבור כל זוג שמעוניין לחיות בהרמוניה זוגית, מבלי שמרחף מעל ראשם סוגיות כלכליות לא פתורות או סוגיות אחרות שגורמות להם למחלוקות לא מיושבות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול משרד בצורה יעילה וחסכונית
מסביב לכל העולם ישנם עסקים רבים שאר עדיין צריכים לבצע שימוש עם מדפסות כדי להדפיס מידע חשוב על גבי...
קרא עוד »
דצמ 25, 2018
הרמת עפעפיים – הדרך הנכונה להצעיר את העיניים 
הרמת עפעפיים, הידוע גם בשם blepharoplasty, הוא הליך קוסמטי שנועד להצעיר את המראה של העיניים. ככל שאנו...
קרא עוד »
יול 18, 2023
מטבח בזול זה לא הכל – אלה הפרטים שתצטרכו לבדוק טוב טוב
כשאנחנו רוכשים מוצר בזול, תמיד יש לנו תחושה שאנחנו "זכינו". הרי מה יותר כיף מאשר לרכוש מוצר במחיר מוזל...
קרא עוד »
יונ 11, 2019