מוהלים מומלצים – מתי כדאי להתחיל להתעניין?

מצפים לבן? שיהיה בשעה טובה! כאן נסביר מתי ולמה צריך להתחיל לחפש מוהלים מומלצים!

קצת על הברית

ברית המילה הוא טקס בעל משמעות גדולה מאוד עבור יהודים מכל העולם ובכל התקופות, כבר מתקופת המקרא. המשמעות של הטקס היא, שהילד הנימול בגיל שמונה ימים נכנס באופן רשמי אל הדת היהודית וכורת ברית עם אלוהים. למעשה, זוהי המצווה הראשונה המוטלת על הוריו בתור ההורים שלו. כיום, נהוג לבצע את הטקס במהלך מסיבה, בה משתתפים כל בני המשפחה והחברים של הורי התינוק והוא הפך לאירוע גדול בפני עצמו.

המשמעות של חד הפעמיות

ישנם אירועים רבים בחיים שהם חד פעמיים. אבל אין ספק, שטקס הברית הוא אחד המשמעותיים ביותר שבהם! היות שבמהלך טקס זה מוסר חלק מהעורלה שעל איבר מינו של התינוק, הרי שלא ניתן לעשות זאת יותר מפעם אחת והתינוק, שעם השנים יגדל ויהפוך לגבר, יישאר עם המזכרת שניתנה לו במהלך הטקס למשך כל חייו.

ביצוע המילה

כאמור, טקס ברית המילה איננו רק טקס, אלא הוא אירוע חד פעמי עם משמעות לכל החיים ולמעשה, מדובר בהליך רפואי כירורגי לכל דבר ועניין. אלו הן הסיבות העיקריות לכך, שאסור להתפשר וחשוב לחפש מוהלים מומלצים לביצועו באופן תקין וסטרילי ולמי שהנושא חשוב לו, שיהיה גם על פי כל כללי הטקס ההלכתיים.

אז מתי כדאי לחפש מוהלים מומלצים?

היות הביקוש למוהלים מומלצים הוא גדול, כדאי להתחיל לברר לגביהם כמה שיותר מוקדם. כמובן, אין הכוונה לכך, שצריך להתחיל לברר כבר משבועות ההיריון הראשונים או מהרגע שיודעים את מין העובר! אבל בהחלט כדאי לעשות את הבירורים הראשוניים במהלך החודש התשיעי של ההיריון.

מציאת מוהלים מומלצים 

הרשימה של מוהלים מומלצים איננה ארוכה במיוחד ובעיקר כאשר מחפשים מוהל באזור גאוגרפי מסוים. יחד עם זאת, כאשר פונים למוהל מומלץ כדוגמת ד"ר בנימיני, מומלץ לשאול לגבי הוותק והניסיון ולהתעניין גם לגבי ניהול הטקס ההלכתי, ביקורת לאחר ביצוע הברית והאם מדובר על מוהל רופא או לא.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם