מה זה משקיע כשיר?

עבור כלכלה מתפתחת אנחנו חייבים משקיעים. אנחנו חייבים את מי שמוכנים לסכן היום כסף כדי לראות רווחים בעתיד. למעשה, מה שהביא את העולם לצמיחה חסרת תקדים היא בדיוק הרעיון הכלכלי הזה שעומד בבסיסה של המהפכה התעשייתית. למעשה, אומרים לנו כאן, היום אתם אולי לא חייבים שיהיה לכם הון ראשוני, אולי אתם לא צריכים את כל הכסף כדי להקים מוסד מאפס. אתם צריכים לבוא עם רעיון טוב, לשקף את הנתונים שנמצאים בידיכם, עם השקעה של גורם שלישי אתם יכולים לצאת לדרך, ליצירה של חלום ומכאן להנפקה בבורסה ולהשקעה של אנשים פרטיים המשקיעים בחברה המוגדרת מאותו רגע ואילך חברה ציבורית. 

על פניו מדובר על רעיון פנטסטי. רעיון שבאמת מאפשר למי שאין להם ליזום, לעשות, להמציא, אולי להביא את הרעיון הבא שישנה את העולם כולו ויביא אותו קדימה. אבל, עליה וקוץ בה. כאשר אנחנו מדברים על חברה המונפקת בבורסה, חברה בה יכולים להשקיע אינספור משקיעים פרטיים, הרשות לניירות ערך צריכה לקחת את האחריות ולהיות בטוחה כי מדובר על חברה שהנתונים שלה מצדיקים הנפקה. את זה היא עושה באמצעות הרגולטור, שמחייב על פי חוק תשקיף מסודר וכמה מיליונים מוזרמים למחזור העיסקי של החברה כדי שיהיה אפשר לצאת לדרך. 

משקיע כשיר הוא מי שיכול להאיץ את התהליך

כאשר אנחנו מדברים על משקיע כשיר אנחנו מדברים על מי שנמצא בתווך. מצד אחד לא מדובר על משקיע פרטי שמשקיע דרך הבורסה, כך שלמעשה לא מדובר על מי שצריך להגן עליו ועל כספו באופן דרמטי כמו במקרים אחרים. מצד שני מדובר על מי שכן צריך להציג לרגולטור מסמכים שמעידים על כך שהוא עומד בקריטריונים ויכול להפוך משקיע כשיר לחברה בתחילת דרכה. 

הרעיון העומד מאחורי השיטה הזו הוא שעל ידי כך ניתן לאפשר לחברות חדשות לרוץ קדימה בלי להיתקע במנגנון הבירוקרטי המסובך הדורש כסף ומסמכים שונים להנפקה בבורסה, מהצד השני גם התהליך הזה דורש עמידה בקריטריונים כדי להגן הן על החברות החדשות והן על המשקיעים, למדו עוד על הנושא באתר wesocial

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הסכם גירושין – מה זה אומר

אין זוג שנכנס לברית הנישואין מתוך תוכנית ורצון לפרק את החבילה בשלב כלשהו. לרוב מדובר ברצון עז ומשותף בין הצדדים להקים יחד את ביתם ולחיות

קרא עוד »