תיווך נדל"ן עסקי – להפגיש בין מוכרים וקונים פוטנציאליים ולייצר עסקאות מוצלחות

לצד יזמים ועצמאיים שמשקיעים רבות בהקמת עסקים, ישנם בעלי עסקים שכבר הגיעו למטרה, הקימו עסק והחליטו שהם מעוניינים למכור אותו. ההחלטה למכור עסק אינה קלה, אך במקרים מסוימים מחליטים בעלי עסקים שעדיף להם למכור את העסק בשל סיבות שונות. 

בעלי העסקים יכולים להחליט למכור את העסק משום שכבר אין להם את האנרגיות כדי להמשיך ולנהל אותו. תפעול עסקים דורש השקעה של הרבה מאוד אנרגיות והעבודה עשויה להתיש מאוד כאשר היא מתבצעת לאורך זמן. 

מחפשים נדלן מסחרי להשקעה או נדל"ן להשקעה? יש לנו הצעה בשבילכם >>>

כמו כן, עשויים בעלי עסקים להחליט למכור את העסק משום שהם הסתכסכו עם השותפים שלהם ואינם מצליחים ליישב את המחלוקות, משום שהם לחוצים מבחינה כלכלית, משום שאין מישהו שימשיך אותם וינהל את העסק במקומם ובשל סיבות אחרות. 

כך או אחרת, לא קל למכור עסק בו הושקעו זמן, כספים ומאמצים, לכן מתלווים לתהליך הרבה מאוד חששות ופחדים. בעלי עסקים רבים השקיעו משאבים עצומים כדי להקים עסק ולנהל אותו באופן שוטף, לכן עשויה הפרידה להיות קשה ביותר והצורך למצוא את "הקונה המושלם" אינו אפשרי משום שכידוע – אין כזה דבר "מושלם" ולא פעם קשה מאוד לקבל את העובדה הזו.

מהצד השני – ישנם עצמאיים שמעוניינים לרכוש עסקים קיימים. הסיבות לרכישת עסק קיים מגוונות אף הן. סיבות שגורמות לעצמאים לרכוש עסק קיים יכולות להיות בין היתר: החיסכון בזמן ובבירוקרטיה, המוניטין של העסק – שכבר נוצר (בניית מוניטין מאפס לוקחת זמן רב), עצם העובדה שיש לעסק עובדים מנוסים ומיומנים ולכן אין צורך לגייס עובדים ולהסמיך אותם מבראשית וסיבות נוספות. 

לצד הסיבות השונות שיכולות לגרום לבעלי עסקים למכור את העסק שלהם ולצד הסיבות שעשויות לגרום לעצמאיים לשאוף לרכוש עסק קיים, מתלוות לתהליכים השונים לא מעט בעיות. בעיות אלו כוללות את הצורך לאתר את הקונה המתאים, לאתר את העסק אותו מעוניינים לרכוש, לנהל משא ומתן ולבצע מגוון פעולות מורכבות אחרות.

כיצד ניתן לבצע את תהליך המכירה והרכישה בצורה הטובה ביותר?

כפי שצוין – מציאת הקונה המתאים והעסק המתאים יכולה להיות מורכבת מאוד. כאשר מדובר על בעלי עסקים שהשקיעו רבות בעסק שלהם ובעצמאיים ששואפים לבצע עסקה מנצחת, ברור שכל צד מגיע עם רשימת תנאים. במצב זה יש לנהל משא ומתן ולהגיע לפשרות, אחרת לא יהיה ניתן לבצע עסקה.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ספרי קודש

בבתים רבים בישראל ניתן למצוא ספרי קודש, בעיקר בבתים שבהם חיים אנשים דתיים או בעלי זיקה לדת או מסורתיים. כמובן שגם במוסדות דת כמו בתי

קרא עוד »

שיעבוד דירה

כאשר אנשים מבקשים הלוואה מהבנק או מגוף פיננסי כלשהו שמספק הלוואות, בהרבה מהמקרים ירצו לוודא שיש ללווה בטחונות על מנת שהוא יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה

קרא עוד »

הרכבים לאירועים

תפקידו של ההרכב המוזיקלי הוא לספק בידור לאירוע. הם גם דרך מצוינת לחגוג אירוע מיוחד, כגון חתונה או יום הולדת. הרכבים לאירועים הם בחירה פופולרית

קרא עוד »