איך לבחור ספריות קודש מעוצבות

ספריות קודש מעוצבות

בין אם הנכם מעוניינים בהתקנת ספריות קודש בביתכם או בבית הכנסת שלכם, הרי שמדובר בהחלטה חשובה שכן ספריות הקודש מהוות חלק בלתי נפרד מהשגרה ונרצה שישתלבו היטב בסביבתן. לפניכם כמה דגשים והמלצות כיצד לבחור ספריות קודש מעוצבות.

בחרו את מיקום הספרייה

במידה ומדובר בביתכם, בררו היכן הוא ליבו של הבית. במידה ומרכזו של הבית הינו הסלון, ייתכן ותהיו מעוניינים למקם את ספריית הקודש בסלון שכן האורחים יוכלו להתרשם ולקבל גישה נוחה אל ספריות הקודש וכו'. רבים מעידים שיעדיפו דווקא את ספריית הקודש בחדר השינה משום שזהו האזור בו הינם נחים משגרת היום ומוצאים רגעים של מנוחה או מוצאים את חדר השינה כמקום המתאים ביותר להתעמק בקדושה.

מדדו את מיקום הספרייה היטב

לאחר שבחרתם את מיקום הספרייה יש לקחת את מידות מיקום הספרייה באופן מקצועי. הסיבה לכך הינה שלא פעם קרו מקרים בהם לאחר הזמנת ספריית קודש המקום היה קטן במעט ונדרשו שינויים ואילו במקרים אחרים ניתן היה להתאים את הספרייה בצורה טובה יותר למיקומה.

בחרו את חומר ספריית הקודש בקפידה

לרוב יוכנו ספריות הקודש מעץ ולא בכדי, העץ הינו חומר שנעשה בו שימוש לצרכי בניית רהיטים כבר בתקופות עתיקות ומאפשר קבלת עיצובים מרהיבים. על מנת שהספרייה תחזיק לאורך זמן, הזמינו את ספריית הקודש כך שתוכן מחומרים איכותיים.

בחרו את עיטורי הספרייה

רבים יבחרו לעטר את הספרייה בגילופי עץ של סמלים יהודיים ועיטורים יפים. בנוסף, ניתן לבחור ולגלף בספריית הקודש פסוקים נבחרים מהתורה. אם תרצו לשלב בארון ספרי הקודש חומרים נוספים מלבד עץ הרי שניתן לשלב בה פרזולים מתקדמים במתכות, זכוכיות מנופחות ואף ציורים הנעשים בעץ אשר מוטמעים על גבי הספרייה עצמה.

הזמינו את הספרייה מנגרים בעלי הכשרה לארונות קודש

ספריית קודש איננו רהיט יום יומי ולכן נרצה שהנגר יהיה בעל ניסיון בהפקת רהיטי קדושה ושיטמיע את נשמתו בספריית הקדושה המעוצבת. ישנם קורסים ייעודיים לנגרים לגבי בניית ארונות קדושה והזמנת ספריית קודש מנגר המיומן לקדושה יכולה להוסיף לגימורה ועיצובה הסופי של ספריית הקודש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יתרונות וחסרונות בהזמנת מוצרים מסין
החלטתם לייבא מסין? מצוין. אם עברתם את שלבי התכנון והמיון של פרויקט הייבוא שלכם, ובחרתם מוצרים...
קרא עוד »
נוב 23, 2019
תוספי תזונה – השלמת התזונה לילדים בגן
כל אחד רוצה להבטיח כי הילדים שלו יגדלו בצורה הטובה ביותר שיש. כחלק מכך אנחנו נותנים להם חום ואהבה,...
קרא עוד »
אוק 09, 2018
5 סיבות לשכור את שירותיו של עורך דין לחקירת מצ"ח
יש כמה סיבות טובות לשכור את שירותיו של עורך דין לחקירת מצ"ח,   סיבה ראשונה- בניית תיק טוב הסיבה...
קרא עוד »
אוק 04, 2021