איך לבחור ספריות קודש מעוצבות

בין אם הנכם מעוניינים בהתקנת ספריות קודש בביתכם או בבית הכנסת שלכם, הרי שמדובר בהחלטה חשובה שכן ספריות הקודש מהוות חלק בלתי נפרד מהשגרה ונרצה שישתלבו היטב בסביבתן. לפניכם כמה דגשים והמלצות כיצד לבחור ספריות קודש מעוצבות.

בחרו את מיקום הספרייה

במידה ומדובר בביתכם, בררו היכן הוא ליבו של הבית. במידה ומרכזו של הבית הינו הסלון, ייתכן ותהיו מעוניינים למקם את ספריית הקודש בסלון שכן האורחים יוכלו להתרשם ולקבל גישה נוחה אל ספריות הקודש וכו'. רבים מעידים שיעדיפו דווקא את ספריית הקודש בחדר השינה משום שזהו האזור בו הינם נחים משגרת היום ומוצאים רגעים של מנוחה או מוצאים את חדר השינה כמקום המתאים ביותר להתעמק בקדושה.

מדדו את מיקום הספרייה היטב

לאחר שבחרתם את מיקום הספרייה יש לקחת את מידות מיקום הספרייה באופן מקצועי. הסיבה לכך הינה שלא פעם קרו מקרים בהם לאחר הזמנת ספריית קודש המקום היה קטן במעט ונדרשו שינויים ואילו במקרים אחרים ניתן היה להתאים את הספרייה בצורה טובה יותר למיקומה.

בחרו את חומר ספריית הקודש בקפידה

לרוב יוכנו ספריות הקודש מעץ ולא בכדי, העץ הינו חומר שנעשה בו שימוש לצרכי בניית רהיטים כבר בתקופות עתיקות ומאפשר קבלת עיצובים מרהיבים. על מנת שהספרייה תחזיק לאורך זמן, הזמינו את ספריית הקודש כך שתוכן מחומרים איכותיים.

בחרו את עיטורי הספרייה

רבים יבחרו לעטר את הספרייה בגילופי עץ של סמלים יהודיים ועיטורים יפים. בנוסף, ניתן לבחור ולגלף בספריית הקודש פסוקים נבחרים מהתורה. אם תרצו לשלב בארון ספרי הקודש חומרים נוספים מלבד עץ הרי שניתן לשלב בה פרזולים מתקדמים במתכות, זכוכיות מנופחות ואף ציורים הנעשים בעץ אשר מוטמעים על גבי הספרייה עצמה.

הזמינו את הספרייה מנגרים בעלי הכשרה לארונות קודש

ספריית קודש איננו רהיט יום יומי ולכן נרצה שהנגר יהיה בעל ניסיון בהפקת רהיטי קדושה ושיטמיע את נשמתו בספריית הקדושה המעוצבת. ישנם קורסים ייעודיים לנגרים לגבי בניית ארונות קדושה והזמנת ספריית קודש מנגר המיומן לקדושה יכולה להוסיף לגימורה ועיצובה הסופי של ספריית הקודש.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »