חלוקת רכוש בגירושין – מה צריך לדעת?

אם אין לכם הסכם ממון שחתמתם עליו טרם הנישואין, אתם עלולים למצוא את עצמכם בנקודת פתיחה פחות טובה כאשר אתם צריכים לעמוד בפני חלוקת רכוש בגירושין. במצב כזה כל הרכוש שנצבר לאורך תקופת הנישואין יחולק שווה בשווה בין שני הצדדים, אם כי אופן החלוקה יכולה להשתנות בהתאם לפרמטרים שונים.

כדי שתוכלו לקבל את כל הרכוש שמגיע לכם ולעבור את כל התהליך הזה בצורה חלקה מבחינה משפטית, זה יהיה להיעזר בשירותיו של עורך דין שיוכל לעזור לכם לאורך כל הדרך. זה בוודאי יוכל לעזור לכם באופן משמעותי ולאפשר לכם להיות במצב משפטי הרבה יותר טוב.

מחלקים את הרכוש בצורה הוגנת

הקו המנחה שצריך לעניין אתכם כמובן זה איך לקבל את כל הרכוש שאתם חושבים שמגיע לכם מבחינה חוקית ומבחינה הכסף שפשוט אתם עבדתם עבורו. יש לא מעט סוגיות משפטיות שיכולות לצוץ לאורך הדרך וקשיים שיכולים להתעורר, ועל כן זה רצוי להיעזר בעורך דין כדי לפתור את העניין הזה.

לעתים ניתן לסכם על חלוקת רכוש בגירושין מחוץ לכותלי בית המשפט, אך אם אתם לא מצליחים להגיע להסכמה עם הצד השני בדרך הזו, אז לא יהיה מנוס אלא לסגור את הפרטים בבית המשפט, עד ההכרעה של השופט. כמובן שאת הכול רצוי לעשות בליווי עורך דין.

פנו לקבלת ייעוץ משפטי

מרגישים שאין לכם מושג מאיפה להתחיל ומהן הזכויות שבכלל עומדות לזכותכם במצב של גירושין? עורך דין ירושה יוכל לתת לכם תשובות לגבי כל היבט שקשור לנושא של חלוקת רכוש בגירושין, כך שתוכלו להבין בעצם מה אתם יכולים לעשות ובפני איזו סיטואציה אתם ניצבים בסופו של דבר. זה יעזור לכם להחליט מה לעשות בנידון.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם