הישרדות כלכלית בצל הקורונה

הישרדות כלכלית בצל הקורונה

נגיף הקורונה נכנס לחיינו לפני כמעט חמישה חודשים, ונראה כאילו עברו כמה שנים מאז. למרות כל התחזיות, נראה כי הנגיף הסורר הצליח להתמודד עם החום הקיצוני שיש בארץ והוא ממשיך להתפשט במקומות שונים. למעט הרגלים חדשים שנאלצנו לאמץ כמו עטית מסכה (כבר הזכרנו שהחום בארץ הוא קיצוני?) בכל יציאה מהבית, שמירת היגיינה וריחוק חברתי – כולנו חווים את הקושי הכלכלי שקיים בתקופה הזו.

יש כאלו שמקומות העבודה שלהם נסגרו או הצטמצמו מאילוצים כלכליים, או עובדים עצמאיים שנאלצים כעת להתמודד עם חוסר פרנסה והבאת כסף הביתה למשפחה. אין ספק כי מדובר על הישרדות כלכלית מורכבת וקשה, וכדי לעבור אותה צריך לגייס כמה שיותר כוחות נפשיים וחשיבה בהירה ואופטימית יותר.

כיצד להתמודד עם הלחצים הכלכליים בתקופה זו?

ישנן כמה המלצות באתר מרחב מודעות למשל להתמודדות נכונה עם תקופה כלכלית קשה זו:

צמצמו כמה שניתן הוצאות לא רצויות, גם כאשר מדובר על מסגרות לילדים לחופש הגדול. לעיתים קייטנות עשויות לעלות כסף רב, אותו תוכלו לחסוך עם פעילות משותפת יחד עם הילדים בבית. כמובן שהמלצה זו תקפה להורים שאינם עובדים כתוצאה ממשבר הקורונה, כך שהם נהנים מחיסכון כספי וזמן איכות עם הילדים.

המלצה נוספת נוגעת לתזונה השוטפת של כל המשפחה. כמובן שהכי קל ופשוט להזמין אוכל מבחוץ, אך יש לקחת בחשבון כי מדובר על הוצאה גדולה שניתן לחסוך אותה בקלות. במקום להזמין פיצה משפחתית כמו בכל שבוע, פשוט קונים מצרכים רלוונטיים ומכינים פיצה ביתית שווה לא פחות.

מדיטציה כדרך התמודדות עם המשבר

טיפ נוסף ושימושי במיוחד הינו תרגול מדיטציה ליצירת איזון נפשי, וכך הימנעות ממחשבות חרדה ולחץ בתקופה קשה זו. תרגול זה עובד על החשיבה המנטלית של האדם, ולכן בעזרת כמה דקות של שקט אדם השרוי במצוקה כלכלית יכול להפחית הרגשות של מתח ודיכאון ולהגיע אל שלווה פנימית שתסייע לו להתמודד עם הקשיים הקיימים.

קראו גם על שיחות בגן עדן באתר מרחב מודעות

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היכן תמצאו דילים לחתונה
העלויות הגבוהות של החתונות, מדרבנות רבים מהזוגות לחפש דילים מיוחדים, כך שכלל העלויות של החתונה יהיו...
קרא עוד »
יול 28, 2020
חיפוי דקורטיבי למבנים – לשפץ מבלי לקרוע את הכיס
מחיפוי קירות דקורטיבי מבפנים, ועד ללוח אסם מצומצם, חיפוי קירות פנים פשוט עושה קאמבק, מעניק לחדרים...
קרא עוד »
אפר 27, 2020
מסע לקוח
כל אחד מכיר את התחושה של לחכות על הקו במשך שעות או לקבל מענה מזלזל מחברה מסוימת או מבית עסק ספציפי....
קרא עוד »
ינו 21, 2020