משכנתא על דירה שניה

הביקוש הגובר בתחום הנדל"ן מציב בפני אנשים רבים את הדילמה האם כדאי להם להשקיע בתחום זה, כדי ליהנות בעתיד מהרווחים שהם יוכלו לקבל עבור השכרה או מכירה של דירה שהם רכשו. אם יש ברשותכם כבר דירה אחת שרשומה על שמכם ועליה אתם משלמים משכנתא, תוכלו לקחת משכנתא על דירה שניה כדי להצליח לרכוש נכס נדל"ן נוסף שיהיה בבעלותכם. כלומר, בתום התהליך יהיו בבעלותכם שתי דירות. האם זהו מהלך כדאי ומה המשמעות בכך? נרחיב על כך בשורות הבאות.

משכנתא על דירה שניה – מה זה אומר?

משכנתא לדירה שנייה אפשר לקחת עד 50% משווי הדירה הנרכשת. בנוסף ניתן לבצע משכון לדירה הקיימת עבור קנית דירה שניה. כלומר, לקחת משכנתא בשיעבוד הדירה הנוכחית בניכוי המשכנתא שיש עליה כיום בנוסף למשכנתא על הדירה הנרכשת. מאפיין חשוב של משכנתא מסוג זה הוא שמחיר הדירה השנייה שלכם לא יעלה. לדוגמה, אם אתם רוצים דירה שנייה ב-20% יותר ממה ששילמתם מלכתחילה, אז לאחר ששכרתם אותה לשנה אחת ומכירתה ב-50% יותר ממה ששילמתם בתחילה, תוכלו להשתמש בכסף משתי הדירות החדשות כדי לכסות את המשכנתא הראשונה והשנייה.

במקרים מסוימים ניתן להשתמש בהפרש בין המשכנתא על הדירה הנוכחית לדירה נוספת לתשלום שכר דירה באחת הדירות או בשתיהן.

מתי מומלץ לקחת משכנתא על דירה שניה?

למרות שרכישה של דירה שניה עשויה להיות השקעה כלכלית טובה לעתיד, מהלך שכזה לא יכול להתאים לכל אחד. חשוב לבדוק לפני כן מה גובה המיסים שיהיו כרוכים במשכנתא שלוקחים, אילו הוצאות נוספות יהיו כרוכות ברכישת דירה נוספת וכמובן יכולת ההחזר של המשכנתא. לכן לפני שיוצאים להרפתקאה פיננסית כזו, מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות שאינו מטעם הגוף המעניק את המשכנתא. 

למידע נוסף היכנסו לאתר מהון להון

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיעונים בעד ונגד השחרת חלונות לרכב בלייזר
לא אחת קורה שאתם חושבים האם כדאי לכם להשקיע בהשחרת החלונות שלכם ברכב? ראיתם לא מעט רכבים שבהם החלונות...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
כל מה שרציתם לדעת על גריטה
הסרת גרוטאות כלומר גריטה, היא תהליך של ניקוי חומרי פסולת . זהו תהליך שלוקח זמן. פינוי גרוטאות היא אחת...
קרא עוד »
פבר 16, 2023
מה העונש על נהיגה תחת אלכוהול או סמים?
במצב של נהיגה תחת אלכוהול או סמים העונש המינימלי צפוי להיות שלילה של הרישיון למשך 3 חודשים לכל הפחות....
קרא עוד »
פבר 10, 2022