פרויקטים דומים למחיר למשתכן ממשרד השיכון

מחיר למשתכן

נושא הדיור תופס כיום הרבה מאוד מקום בחיים שלנו. אם בעבר רכישת דירה הייתה פרויקט אפשרי ונגיש למרבית האוכלוסייה. כיום החלום הזה הולך ונעשה רחוק יותר ויותר. העלויות של הדירות נוסקות מעלה, ערך הקרקע אף הוא בשמים, לא פלא שמשפחות רבות מוצאות את עצמן מחוסרות דיור. הללו מוציאות מידי חודש בחודשו סכומי כסף גבוהים מאוד עבור סעיף הדיור. בעוד שהנכס השכור בו הם מתגוררים אינו הופך להיות שלהם.

פתרון: מחיר למשתכן

מול מציאות סבוכה זו תרים אחר פתרונות שנועדו לספק מענה ולאפשר למחוסרי הדיור והיכולת לרכוש את הבית הראשון שלהם שנועד כמובן למטרת מגורים. אחד הפתרונות שקיימים כיום הוא תכנית מחיר למשתכן. מדובר על תכנית שנהגתה על ידי השר כחלון שראה את מצוקתם הכלכלית של מחוסרי הדיור מול אי היכולת לרכוש דירה במחיר מלא. התכנית מיושמת על ידי משרד השיכון והיא מציעה למכירה דירות במחירים נמוכים משמעותית מהמחירים המקובלים במשק.

האם התכנית מביאה פתרון?

אמנם יש שסבורים כי התכנית של דיור למשתכן מביאה עמה בשורה של ממש, ומשפחות לא מעטות אכן הצליחו לרכוש את הדירה הודות למחיר הנמוך יחסית וכן בעזרת אפשרויות התשלום המתחשבות. אבל אחרים סוברים כי התכנית לא באמת מביאה עמה פתרון. שכן לא תמיד הדירות אכן מתאימות לזוגות או למשפחות הקטנות, כמו כן יש זוכים לא מעטים שהפסידו את הזכייה שלהם בשל בעיות שונות. אמנם המהלך מביא עמו תועלת, אבל יש בו בהחלט חורים.

פרויקטים דומים

אם תבררו היטב על המחירים של הדירות יתכן ותצליחו לאתר פרויקטים דומים, כאלו שמאפשרים למחוסרי דירות לרכוש דירה טובה במחיר הגיוני ואפשרי עבורם. כמובן שהמחיר מושפע מהאזור בארץ, ממוקמת הדירה, מגודל הבית וכמובן מהמפרט הטכני. אך בסופו של דבר מה שקובע האם אתם רוכשים את הבית או לא זה המחיר ביחס לאפשרויות המימון שלכם. בעידן בו בית מגורים הוא לא דבר מובן מאליו האתגר הולך וגדל. האם יהיה פתרון שיספק מענה לבעיה? ימים יגידו מה יתרחש בתחום הדיור בישראל בשנים הבאות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטון אנימציה לעסק
סרטוני אנימציה הם דרך מצוינת להציג את החברה שלך ואת שירותיה לעולם. סרטוני אנימציה מרתקים יותר, בלתי...
קרא עוד »
ספט 01, 2022
מחשבון חילוץ מעמ
מחשבון חילוץ מע"מ הוא כלי שעוזר לאנשים לחשב את סכום המע"מ שישולם על הרכישות שלהם. מחשבון חילוץ המע"מ...
קרא עוד »
יול 15, 2022
מה היא הוצאת דיבה?
הוצאת דיבה על אדם פלוני הינה ביצוע של חטא לשון הרע, אשר במדינת ישראל הוא מהווה עוולה אזרחית, בשל כך...
קרא עוד »
פבר 24, 2020