כל מה שאתם צריכים לדעת על שכר עובדי הוראה ולא העזתם לשאול

שכר עובדי הוראה

מי שנמצא במערכת החינוך ועובד בתחום ההוראה – חשוב שידע יותר על ממוצעי שכר המורים במשק, על היכולות להשתכר בשכר מורים גבוה יותר, כמו גם על זכויות סוציאליות של מורים ועל סטטיסטיקות בנוגע לשכר ממוצע של מורים במערכת החינוך.

כיום, רבים האנשים ששוקלים בחירה בתחום החינוך וההוראה ורוצים לדעת מה השכר והתנאים המוצעים למורים, כמו גם שישנם כאלה שכבר נמצאים בתחום, אך אינם יודעים כיצד להשוות את התנאים שלהם לתנאים של מחנכים אחרים שנמצאים בתחום.

אז אם אתם רוצים לדעת יותר אודות שכר עובדים, חשוב שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא!

אם אתם כבר חלק ממערכת החינוך הישראלית, או שאתם מתעניינים בנוגע ללימודים בתחום, מומלץ כי תדעו בתחילה מהו שכר המורים הממוצע במשק:

כיום, מורה מתחיל שנמצא 3 שנים במערכת, מרוויח שכר ממוצע של 5,800 שקלים בעוד שעם הזמן ולאחר כמה שנים טובות במערכת בטווח של 10 שנים, יעלה השכר בפעימות אל שכר של ,7800 שקלים לחודש ואף לשכר של 11,500 שקלים למורים שנמצאים 10 שנים במערכת.

נתונים סטטיסטיים אודות שכר מורים

בכל הנוגע לנתונים סטטיסטיים של שכר המורים, חשוב לדעת כי סקרים ובדיקות מגלים כי שכר המורים הממוצע עומד על 11,500 אלף שקלים בחודש, אך עם זאת הנתון אינו מייצג משום שמדובר במורים שעובדים בבתי ספר תיכון ולא בכאלה אשר מלמדים בבתי ספר יסודיים או בחטיבת הביניים.

כיצד אפשר לבדוק את תלוש השכר?

כיום, מרבית המורים בישראל אינם יודעים כיצד הם יכולים לבדוק את תלוש השכר, כמו גם שהם אינם יודעים לזהות טעויות בתלוש. לשם כך קיימים אתרים ייעודיים כמו אתר "הינשוף" שמאפשר בדיקת התלוש, הבנתו, כמו גם שישנו באתר מידע אודות תנאים ושכר מורים בישראל. בכך תוכלו כבר עכשיו לדעת יותר אודות שכר מורים והדרך להתפרנס בכבוד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ואהבת לרעך כמוך דרכו של אורי לופוליאנסקי
אחד הביטויים החשובים ביותר בתורה, ובתלמוד אף נטען שעל ביטוי זה מתבססת כל התורה על רגל אחת. הכוונה היא...
קרא עוד »
ספט 28, 2018
איפה כדאי להשקיע במציאות הפיננסית המורכבת של היום?
בנוף הפיננסי הדינמי והמורכב של היום, מציאת הזדמנויות ההשקעה הנכונות יכולה להיות משימה מאתגרת. אי...
קרא עוד »
יול 25, 2023
אופניים חשמליים באילת: המדריך המקיף שלך
העיר אילת, על הטיילות שטופות השמש והיופי הטבעי שלה, מציעה מגרש משחקים ייחודי לאופניים חשמליים....
קרא עוד »
נוב 10, 2023