סקרים טלפוניים – חושפים ליקויים בעסק

אחד מהסקרים החשובים ביותר שיכולים בהחלט לתרום לארגון הם הסקרים הטלפוניים המבוצעים על ידי טלפנים מקצועיים המבצעים את הסקר בצורה פרטנית ודרכו לומדים על התנהלות הארגון על הצד הטוב ביותר.

הפעם, באמצעות סקר טלפוני, לא רק שניתן לשפר את החוויה של הלקוח אלא לשמר אותו ובו זמנית למגר לאלתר את הליקויים שצצים בעסק ללא הפסקה ומאיימים על התנהלות תקינה, רף מכירות ובגדול שמירה על הלקוחות הקיימים.

סקר טלפוני  – זה לא רק לטובת הלקוח זה בעיקר לטובת הארגון 

יש לסקרנים הטלפוניים אין ספור יתרונות וכשהם מועברים לידיים הנכונות הם כוללים בתוכם איסוף של נתונים, ניתוח המצב ובסופו של דבר שיפור ההתייעלות של הארגון לבלתי היכר, הפעם הרבה יותר טוב ביחס למתחרים.

ארגון שמחפש פתרון מסונכרן ביותר, יבצע מדי פעם סקרים טלפוניים מול כמה וכמה גורמים וביניהם גם הלקוחות המרוצים או הפחות מרוצים- כאמור, שימור הלקוחות הוא חלק מהדבר אבל שמתנהלות להן שיחות שירות אשר מוסוות בסקר הן בהחלט יכולות לסייע לארגון להשיג את מה שהוא צריך להתנהלות שוטפת תקינה לטווח הארוך ביותר. 

חווית הלקוח? זה מעל לכל! 

בסופו של דבר, החוויה של הלקוח היא זו שקובעת ולכן, כאשר מבצעים סקרים אפשר בהחלט "למשש את הדופק של הלקוח" וכך להבין מה לוקה בחסר ומה טעון שיפור. 

לצד מגוון אפשרויות וכלים, הסקרים של חברת מחקר מספקים את התשובה הטובה ביותר ותוך כדי שאלת השאלות המתאימות, יכול הארגון להבין היכן הבעיה וכיצד ניתן להשתפר ולהביא את הארגון למקום שבו הוא אמור להימצא, הפעם מקום גבוה ובעיקר אחד כזה שמצליח לגבור על כל המתחרים שייתכן ומציעים את אותו מוצר אבל לא את אותו השירות. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לימוד אנגלית עסקית, לא רק לבעלי עסקים
היכרות טובה עם השפה האנגלית ושליטה מבוססת בה כבר אינה נחשבת למותרות. ידיעת השפה אינה דרושה רק עבור...
קרא עוד »
יונ 24, 2019
יש לך רעיון? איך בודקים אם הוא שווה בהיבט העסקי?
בתור יזמים יש לנו לא פעם רעיונות עסקיים. לא פעם אנחנו בטוחים ברעיון שלנו ואומרים לעצמנו ”זהו, זה...
קרא עוד »
מאי 04, 2021
אוהלים לאחסנה
אחסנה של מוצרים ופריטים ובעצם כל דבר שרק אפשר לאחסן, היא דבר שאנשים עושים כל יום. לא תמיד יש איפה לאחסן...
קרא עוד »
ספט 17, 2020