סקרים טלפוניים – חושפים ליקויים בעסק

אחד מהסקרים החשובים ביותר שיכולים בהחלט לתרום לארגון הם הסקרים הטלפוניים המבוצעים על ידי טלפנים מקצועיים המבצעים את הסקר בצורה פרטנית ודרכו לומדים על התנהלות הארגון על הצד הטוב ביותר.

הפעם, באמצעות סקר טלפוני, לא רק שניתן לשפר את החוויה של הלקוח אלא לשמר אותו ובו זמנית למגר לאלתר את הליקויים שצצים בעסק ללא הפסקה ומאיימים על התנהלות תקינה, רף מכירות ובגדול שמירה על הלקוחות הקיימים.

סקר טלפוני  – זה לא רק לטובת הלקוח זה בעיקר לטובת הארגון 

יש לסקרנים הטלפוניים אין ספור יתרונות וכשהם מועברים לידיים הנכונות הם כוללים בתוכם איסוף של נתונים, ניתוח המצב ובסופו של דבר שיפור ההתייעלות של הארגון לבלתי היכר, הפעם הרבה יותר טוב ביחס למתחרים.

ארגון שמחפש פתרון מסונכרן ביותר, יבצע מדי פעם סקרים טלפוניים מול כמה וכמה גורמים וביניהם גם הלקוחות המרוצים או הפחות מרוצים- כאמור, שימור הלקוחות הוא חלק מהדבר אבל שמתנהלות להן שיחות שירות אשר מוסוות בסקר הן בהחלט יכולות לסייע לארגון להשיג את מה שהוא צריך להתנהלות שוטפת תקינה לטווח הארוך ביותר. 

חווית הלקוח? זה מעל לכל! 

בסופו של דבר, החוויה של הלקוח היא זו שקובעת ולכן, כאשר מבצעים סקרים אפשר בהחלט "למשש את הדופק של הלקוח" וכך להבין מה לוקה בחסר ומה טעון שיפור. 

לצד מגוון אפשרויות וכלים, הסקרים של חברת מחקר מספקים את התשובה הטובה ביותר ותוך כדי שאלת השאלות המתאימות, יכול הארגון להבין היכן הבעיה וכיצד ניתן להשתפר ולהביא את הארגון למקום שבו הוא אמור להימצא, הפעם מקום גבוה ובעיקר אחד כזה שמצליח לגבור על כל המתחרים שייתכן ומציעים את אותו מוצר אבל לא את אותו השירות. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מבני תעשייה להשכרה ביבנה
מבני תעשייה יכולים להיות השקעה מצוינת לעסקים, אבל הם גם יכולים להוות אחריות עצומה. ישנם גורמים רבים...
קרא עוד »
מרץ 30, 2023
חדר כלות בשפלה – דגשים להתנהלות בקורונה
וירוס הקורונה שינה את מהלך חיינו ובכל האספקטים. לא רק זאת, ההנחיות משתנות מפעם לפעם והן יוצרות גם...
קרא עוד »
דצמ 18, 2020
החשיבות של אישור של בודק שכר מוסמך
בשנת 2012, בחודש יוני, הוחלט על הגברת האכיפה בכל מה שנוגע לדיני עבודה ולשכר שמקבלים העובדים המועסקים...
קרא עוד »
יול 28, 2020