החשיבות בשימוש בחומרים מעכבי בעירה

לא כולם יודעים זאת, אבל רבים המבנים בישראל ובעולם אשר משולבים בהם חומרים מעכבי בעירה. חומרים אלה נודעו למנוע אסון ובה בעת לשמור על מבנים וחפצים תקינים וללא פגע.

חברות המתמחות בציוד בטיחות כמו שרפים מוצרי בטיחות, מספקות עבור קבלנים ומשפצים חומרים מעכבי בעירה, בעוד שחשוב להכיר את החומרים השונים ולהבין מדוע הם חשובים.

אם אתם נמצאים בתהליכי בנייה ושיפוצים, או שאתם רוצים לאבטח את סביבת העבודה והמגורים שלכם – חשוב שתבינו קצת יותר אודות חומרים מסוג זה.

אז אילו חומרים מעכבי בעירה הם הפופולאריים ביותר?

כיום ישנם חומרים בטיחותיים שנועדו לעקב התפשטות אש ולהגן על חפצים, ציוד ואנשים מפני שריפה. בין החומרים תמצאו:

  • בטון חסין אש  – בטון הנועד להגן על צנרות ותשתיות חשמל ותקשורת תוך שהוא מאפשר איטום מעברי אש ועשן. לבטון משקל קל והוא מקנה בטיחות בעת האיטום.
  • יריעות חסינות אש – יריעות חסינות אש גמישות ואלסטיות שנועדו לחיפוי והגנה על תעלות כבשים במבנה או בכל מקום בו יש כבלים.
  • לוחות מעכבי בעירה – לוחות חכמים הידועים גם בשם KBS. הלוחות עשויי צמר סלעים והם מצופים בשכבות של מעכבי בעירה בזמן שהוא מיוצרים בצמר מינראלי לאיטום אלמנטים שונים במבנה. איטום כזה מתבצע  בלוחות חשמל, בפירי תקשורת, חשמל, צנרת, מעל דלתות אש וקירות אש. לוחות אלה חשוב שיהיו חסינים מאש ועמידים מפני מים.
  • לכות מעכבות בעירה – מי שרוצה להגן על מבנים מעץ, יוכל  לבחור לכות מעברות בעירה עבור עץ פנימי וחיצוני. בחרו לכות המגנות על ארונות פרקטים, לוחות עץ, פורניר ועוד.
  • צבע מעכב בעירה – לבסוף ניתן למצוא צבע מעכב בעירה המשמש למעברי איש ומונע התפשטות אש ועשן. עוד ישנם צבעים המגנים על שטיחים ובדים.

חשוב לדעת כי מעכבי הבעירה כולם נודעו כדי להגן על המבנה ולשמור על סביבה בטיחותית ויעילה. לכן הם כה מבוקשים בתעשיית הבנייה.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם