הדרך המומלצת להגשת תביעת סיעוד

מרבית האנשים רוכשים ביטוח סיעודי במהלך חייהם. אם זה במסגרת קופת חולים או באופן פרטי וכל זאת במטרה להבטיח שקט לעצמם במקרים בהם חלילה יוגדרו כסיעודיים. מצב סיעודי הוא מצב בו אדם נמצא זקוק לסיוע בפעילויות יום-יומיות כמו התלבשות, רחצה, ניקיון, אכילה וכולי. מצב סיעודי יכול להיות זמני ו/או קבוע.  בכדי להיות מוכר כאדם סיעודי על מגיש התביעה לעמוד בקריטריונים כפי שהוגדרו במסגרת הפוליסה ובמצבים סיעודיים הכוונה לא להיות מסוגל לבצע 3 פעולות מתוך רשימת פעולות הבוחנות את מצבו של האדם.

ישנם לא מעט מקרים בהם חברות הביטוח מחליטות לדחות את הבקשה לתביעת סיעוד משיקולים כאלה ואו אחרים, גם במקרים בהם לדוגמא אדם מוכר כסעודי בביטוח לאומי אין זה אומר כי חברת הביטוח הפרטית כפופה לממצאים של ביטוח לאומי, ולכן אדם שנחשב סיעודי ומקבל גמלת סיעוד מביטוח לאומי לא בהכרח ייחשב ככזה גם בחברת הביטוח הפרטית.

כיצד מגישים תביעות סיעוד?

הגשות תביעות סיעוד מלוות לרוב בבירוקרטיה והגשת מסמכים רבים, ולרוב המבוטחים אינם בקיאים בניהול התהליך מול הביטוח כמו גם לעיתים קרובות חברות הביטוח מתנערות מאחריותן כלפי המבוטחים לפי הפוליסה, דוחות את התביעות ומציבות בפניהם קשיים ומכשולים רבים. נוסף על כך, יש מקרים בהם המבוטח אינו בטוח כיצד לנהל את התביעה, מה שגורם לטעויות והתנהלות שגויה המובילה גם כן לדחיית התביעה.

במקרים אלו מומלץ להיעזר בעו"ד יניר הראל שמומחה לתחום תביעות זה. ליווי משפטי מקצועי ומיומן יוכל לשנות את מצבו של המבוטח לחלוטין, לאפשר לו לקבל מחברת הביטוח את הכסף שהוא זכאי לו ולבחון אפשרויות נוספות שיקלו עליו ועל משפחתו. בנוסף, לעיתים קרובות אנשים לא ידעו מה אפשרויות הפיצוי העומדות בפניהם, למשל אם הם זכאים לכפל פיצוי או פיצוי משלים, ופנייה לעו"ד מומחה תוכל לסייע להם לקבל את הפיצוי המירבי המגיע להם. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו בעצם עוסק פטור
היום ניתן למצוא בארץ יותר ויותר אנשים שבוחרים לצאת לדרך עצמאית. לא לכולם מתאים לעבוד בתור שכירים,...
קרא עוד »
מאי 24, 2020
דירות להשקעה בפולין
מהמקומות ההכי כדאי לשכור ולקנות בהן בתים; פולין. אם תשואה גבוהה חשובה לכם ואתם רוצים לתת לכסף שלכם...
קרא עוד »
ינו 14, 2021
מסלול ריצה מתקפל לבית: איפה הכי טוב למקם אותו?
אנשים רבים בוחרים להשקיע בכושר הגופני שלהם, על מנת להכין את הגוף שלהם לעונת הקיץ. כמו כן, רבים אחרים...
קרא עוד »
אפר 29, 2020