חיסונים לחתולים – כנגד אילו מחלות מחסנים?

ההגנה על החתולים מתחילה מגיל צעיר, כיוון שהם מקבלים מראש חיסונים שונים כדי למנוע התפרצות של מחלות, או הדבקה במחלה זו או אחרת.

השינוי שמתרחש בשנים האחרונות בתחום זה יצר טיפול רוחבי כדי לסייע לחתולים מבעוד מועד כך שלא יגיעו למצב של חולי. יש מקרים רבים שהחיסון עוזר מאד, אך לעיתים מדובר בהדבקות קשה ולכן גם החיסון לא תמיד מצליח לשפר את מצבו הבריאותי של החתול.

חיסונים בסיסיים לחתולים 

החיסון הבסיסי הוא משולש או מרובע, כל אחד מכיל כמה רכיבים חיוניים שמעניקים להם מעטפת מצוינת נגד מחלות שהחתול עלול להידבק בהן ועלולות לסכן אותו, קראו על חיסון לחתולים באתר אנימל סנטר.

סוגי חיסונים שניתנים לחתולים 

החתולים מקבלים חיסון שמכיל נגיפים וחיידקים מוחלשים או מומתים. הגוף מקבל לעיתים את המחלה בשל החיסון ועקב כך כל חתול מייצר נוגדנים שמסייעים לו במהלך חייו, להילחם במחלה ולמנוע את קיומה בגופו.

המחלות הקשות של החתולים שהחיסונים עשויים למנוע את ההדבקות בהן:

חתלתלת

וירוס ממשפחת הפרוו שמסכן את החתולים. הם סובלים משלשולים, הקאות, התייבשות חום גבוה וחולשה חמורה. הטיפול המונע במקרים רבים מסייע להם לאור הפגיעה האפשרית באיבריו הפנימיים.

רינוטרכאיטיס

חתלתולים רבים נפטרים בצעירותם עקב ווירוס קשה זה שמתחיל עקב קרבה לחתולים שהיו להן הפרשות מהעיניים, הפה והאף מכיוון שסבלו מווירוס ההרפס.

ההשפעה הקטלנית של ווירוס זה פוגעת מאד בחתלתולים הקטנים ועם הזמן נוצרים אצלם פצעים קשים בחלל הפה, דלקות, קשיי נשימה וחום. גם אם החתלתול מתגבר הפעם על המחלה, קיים חשש שהמחלה תתקוף אותו שוב. 

קליצ'י

חתול החולה במחלה זו סובל מהפרשות מהעיניים ומהאף, נוצרות אצלו דלקות בדרכי הנשימה והוא סובל מקוצר נשימה ומהתעטשויות.

מידע נוסף באתר מרפאה לבעלי חיים באשדוד https://www.animalcenter.co.il/staff

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »