מחשבון מע"מ

מע"מ הינו ערך מוסף אותו משלם כל אדם עבור כל קנייה שהוא מבצע בתוך שטחה של מדינה המחייבת תשלום כזה. לבעלי עסקים ולחברות, נוצרו מחשבוני מע"מ ייחודיים המבצעים את כל החישובים הדרושים לתשלום מע"מ כחוק.

מחשבון מע"מ

מע"מ הוא מס מורכב שמושך קנסות מחמירים למי שלא משלם אותו עברו רכישותיו. במאמר זה, אנו מעבירים אותכם בכמה מהנושאים השונים הקשורים למע"מ שיש לכם כעצמאיים. שימו לב שאנחנו נותנים כאן לא יותר מסקירה כללית.

מי חייב במע"מ?

לא כל העסקים העצמאים צריכים להיות רשומים במע"מ. דף זה מסביר מהו מע"מ ומתי ייתכן שיהיה עליכם להיות סוחרים הרשומים במע"מ.

עוסק פטור למשל, אינו חייב בתשלום מע"מ שכן הרווח של אדם כזה אינו עולה על 120 אלף שקלים בשנה. זו ההגדרה של עוסק פטור ובגלל פיחות הרווחים שלו, הוא אינו מחויב במע"מ כמו שעוסק מורשה חייב בו.

> הכירו מחשבון נוסף, מחשבון הלוואה

באיזה שיעור מחויב המע"מ?

השיעור הסטנדרטי של מע"מ הוא 17%. פריטים מסוימים מחויבים בתעריפים נמוכים יותר, למשל בגדי ילדים מחויבים בשיעור מופחת של מע"מ ואילו דלק ביתי, למשל גז וחשמל בתעריף גדול הרבה יותר.

האם כל המכירות חייבות במע"מ?

לא הם לא. יש סוחרים שלא רשומים במע"מ מכיוון שהעסקים שלהם נמדדים במחזור נמוך (מכירות) – ויש פעילויות עסקיות שלא מושכות מע"מ.

חייבו אותי במע"מ על חלק מהפריטים שקניתי. האם אוכל להחזיר אותו?

אם אינכם רשומים במע"מ, לא תוכלו להחזיר מע"מ כלשהו אלא אם כן אתם מבקרים מחו"ל. אם אתם בעלי עסקים הרשומים במע"מ, תתקזזו בדרך כלל את המע"מ שחויבתם על ידי הספקים שלכם מול המע"מ שגביתם מלקוחותיכם. 

איך מחשבים מע"מ?

האינטרנט הביא עימו ברכה בכל מה שקשור לחישובי מרחקים, משקלים, מידות שונות, חישובי תעריפים ומע"מ. ברשת פזורים סוגים שונים של מחשבון מע"מ, יש מחשבוני מע"מ ייחודיים שיכולים להתאים בצורה מדויקת לתכונות העסק שלכם.

תוכלו להזין בהם את המחיר או את הספרות הרצויות לכם לחישוב כזה או אחר, ולהתאימם בצורה מדויקת למדד המע"מ העדכני ביותר.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

יועץ מיגון

יועץ מיגון

אנו חיים בעידן של חששות ביטחוניים מוגברים, וכמעט לא עובר יום ללא דיווחים על טרור, התקפות סייבר, פשע ואלימות ברחובותינו. האיומים העומדים בפנינו משתנים ללא

קרא עוד »