מה בודקים במהלך בדיקת חדירות

אם הינך בעל עסק, אתה בוודאי יודע שעליך לבדוק היטב את המוצרים שאתה מוכר או את אלו ששייכים לך. עליך לבדוק שהם בטוחים ועומדים בכל התקנים הרגולטורים הדרושים. אחת מהבדיקות שחשוב שתכיר  נקראת  בדיקת חדירות. מאמר זה עוסק בסוג הבדיקה, יעילותה ובאילו מקרים היא נדרשת. 

מהי בדיקת חדירות?

בדיקת חדירות (באנגלית (Penetration Test- PT  נועדה לבדוק את האבטחה של הרשתות, המערכות והיישומים. מדובר בטכניקות פריצה אתיות לצורך זיהוי נקודות תורפה שעלולות להיות מנוצלות על ידי תוקפים זדוניים. ארגונים משתמשים בבדיקת חדירה על מנת להעריך את אפקטיביות אמצעי האבטחה שלהם וכן במטרה לזהות אזורים שבהם יש צורך בשיפור מערך ההגנה שלהם.

כיצד מתבצעת בדיקת חדירות?

ניתן לבצע בדיקות חדירות בשתי דרכים: האחת נקראת בדיקת קופסה לבנה והשנייה, בדיקת קופסה שחורה. בבדיקת הקופסה הלבנה, הבודק מחזיק את הידע באופן מלא על המערכת אותה הוא בודק וכן על פעולתה הפנימית, בעוד שבבדיקת הקופסה השחורה, לבודק אין ידע מוקדם על המערכת. בדיקת הקופסה הלבנה היא יסודית יותר מכיוון שהיא מכסה את כל ההיבטים של המערכת. 

מי מחויב לבצע בדיקת חדירות?

ארגונים המטפלים בנתונים רגישים נדרשים לבצע בדרך כלל לבדיקת חדירה במערכות שלהם באופן קבוע. זה כולל חברות בענפי הפיננסים, הבריאות והקמעונות. בדיקות חדירה אלו, עוזרות להבטיח שנתוני הלקוחות נשארים חסויים ומאובטחים. במקרים מסוימים נדרשת גם בדיקת חדירה על פי חוק. לדוגמה, תקן אבטחת המידע של תעשיית כרטיסי התשלום (PCI DSS) מחייב עסקים המעבדים תשלומים בכרטיסי אשראי לעבור בדיקות חדירה קבועות. עם זאת, לא כל מבחני החדירה נוצרים שווים. ארגונים צריכים לשקול היטב את הצרכים שלהם לפני בחירת ספק שירות, ובמידת הצורך אף לגייס עובדים בתחום דרך אתר ההשמה https://seehr.co.il/.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות לייעוץ למנהלים בארגונים
כמומחה מוכר בתחום, אני שמח לחלוק תובנות חשובות על תחום הייעוץ למנהלים בארגונים. במאמר זה, נחקור 5-7...
קרא עוד »
דצמ 17, 2023
5 דברים חשובים שצריך לדעת על ליטיגציה מסחרית
על מנת לעשות לכם סדר בנושא, במאמר הבא נסביר לכם מה זה ליטיגציה מסחרית וזאת כדי שתוכלו לפעול בצורה...
קרא עוד »
אפר 11, 2022
מסע לקוח
כל אחד מכיר את התחושה של לחכות על הקו במשך שעות או לקבל מענה מזלזל מחברה מסוימת או מבית עסק ספציפי....
קרא עוד »
ינו 21, 2020