מה בודקים במהלך בדיקת חדירות

אם הינך בעל עסק, אתה בוודאי יודע שעליך לבדוק היטב את המוצרים שאתה מוכר או את אלו ששייכים לך. עליך לבדוק שהם בטוחים ועומדים בכל התקנים הרגולטורים הדרושים. אחת מהבדיקות שחשוב שתכיר  נקראת  בדיקת חדירות. מאמר זה עוסק בסוג הבדיקה, יעילותה ובאילו מקרים היא נדרשת. 

מהי בדיקת חדירות?

בדיקת חדירות (באנגלית (Penetration Test- PT  נועדה לבדוק את האבטחה של הרשתות, המערכות והיישומים. מדובר בטכניקות פריצה אתיות לצורך זיהוי נקודות תורפה שעלולות להיות מנוצלות על ידי תוקפים זדוניים. ארגונים משתמשים בבדיקת חדירה על מנת להעריך את אפקטיביות אמצעי האבטחה שלהם וכן במטרה לזהות אזורים שבהם יש צורך בשיפור מערך ההגנה שלהם.

כיצד מתבצעת בדיקת חדירות?

ניתן לבצע בדיקות חדירות בשתי דרכים: האחת נקראת בדיקת קופסה לבנה והשנייה, בדיקת קופסה שחורה. בבדיקת הקופסה הלבנה, הבודק מחזיק את הידע באופן מלא על המערכת אותה הוא בודק וכן על פעולתה הפנימית, בעוד שבבדיקת הקופסה השחורה, לבודק אין ידע מוקדם על המערכת. בדיקת הקופסה הלבנה היא יסודית יותר מכיוון שהיא מכסה את כל ההיבטים של המערכת. 

מי מחויב לבצע בדיקת חדירות?

ארגונים המטפלים בנתונים רגישים נדרשים לבצע בדרך כלל לבדיקת חדירה במערכות שלהם באופן קבוע. זה כולל חברות בענפי הפיננסים, הבריאות והקמעונות. בדיקות חדירה אלו, עוזרות להבטיח שנתוני הלקוחות נשארים חסויים ומאובטחים. במקרים מסוימים נדרשת גם בדיקת חדירה על פי חוק. לדוגמה, תקן אבטחת המידע של תעשיית כרטיסי התשלום (PCI DSS) מחייב עסקים המעבדים תשלומים בכרטיסי אשראי לעבור בדיקות חדירה קבועות. עם זאת, לא כל מבחני החדירה נוצרים שווים. ארגונים צריכים לשקול היטב את הצרכים שלהם לפני בחירת ספק שירות, ובמידת הצורך אף לגייס עובדים בתחום דרך אתר ההשמה https://seehr.co.il/.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תליית שלטים על בניינים

תליית שלטים הם חלק חשוב לכל מפרסם. הם עוזרים למשוך לקוחות ולקרב אותם לבניין. זוהי דרך פשוטה ויעילה ליצור לידים להרשמה ולהשיג חשיפה ולקוחות.  

קרא עוד »

על יעוץ עסקי ועסקים

ייעוץ עסקי הוא תחום עבודה פופולרי מאוד. זהו אחד המגזרים הצומחים ביותר במשק והוא צפוי להמשיך לצמוח גם כן. במאמר זה, נדון כיצד עסקים יכולים

קרא עוד »

אינסטלטור בירושלים

אינסטלטורים הם חלק חשוב מאוד בחברה. הם אחראים על תיקון הצנרת של בתים ומבנים אחרים. הם גם עושים משימות רבות אחרות הדורשות את המומחיות שלהם..

קרא עוד »