מה הן עבירות צווארון לבן?

כאשר הוקמה המדינה חלק ניכר מן העובדים עבדו בעבודות חלקאות ועבודות ייצור או במה שנקרא עבודות צווארון כחול. כיום המצב הוא שונה לחלוטין ויש יותר ויותר אנשים אשר עובדים בעבודות שירות כמו לדוגמא עריכת דין, ראיית חשבון, תמיכה במערכות מחשוב ועוד.

עבודות אלו נקראות צווארון לבן. המושג צווארון לבן השתרש לא רק בעולם העבודה אלא גם בעולם הפלילי וכך נולדו לעולם עבירות צווארון לבן.

על רקע זה יש לציין כי עבירות אלו הן עבירות הונאה, שחיתות, מרמה, גניבה ממעביד, ועוד. המשותף לכל העבירות הללו הן שלא מדובר על עבירות אלימות ואשר לרוב מבצעים אותן אנשים עובדים ולא עבריינים עם עבר פלילי. עם זאת יש לציין כי בית המשפט מתייחס בחומרה לעבירות אלו ולכן לא כדאי לזלזל בחקירת משטרה או כתב אישום המוגש נגדכם בסוג כזה של עבירות.

האם כל עורך דין יכול להגן עלי במקרה שעברתי עבירת צווארון לבן?

על פי החוק כל עורך דין רשאי להגן עליכם במקרה שעברתם עבירה פלילית (כמו בלינק http://shemeshnet.co.il/articles/21432/) בין אם זו עבירת צווארון לבן ובין אם זו עבירה אחרת. אך ואת זאת עליכם לקחת בחשבון אם אתם רוצים להבטיח כי ההגנה תהיה ברמה גבוהה כדאי לכם לפנות אל עורך דין אשר ההתמחות שלו היא המשפט הפלילי, בדקו כאן.

עורך דין אשר לא עוסק ביום יום במשפט פלילי לא יוכל לייצג אתכם כמו שצריך וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת. על רקע זה אנחנו חייבים עוד לציין כי גם כאשר אתם בוחרים עורך דין פלילי כדאי לכם לוודא כי ההתמחות שלו היא בצווארון לבן מכיוון שעבירות אלו דורשות התייחסות מיוחדת.

אל תבחרו עורך דין מבלי לבחון תיקים קודמים שבהם הוא ייצג

נקודה נוספת שאתם צריכים לקחת בחשבון היא שלא כדאי לכם לבחור עורך דין מבלי לבחון תיקים שבהם הוא פעל בעבר. עליכם לראות האם התיקים הללו הם תיקים של צווארון לבן וכך תדעו האם כדאי לכם לבחור בעורך דין זה או בעורך דין אחר וכך תבטיחו את הייצוג הטוב ביותר שאפשר לקבל.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם