מהי מחלקה סיעודית לקשישים ולמי זה מתאים?

בתי אבות, דיור מוגן, מעונות לגיל הזהב, יש אין ספור שמות למקומות המיועדים לקשישים שרוצים לחיות בקהילה מוגנת ולקבל שירותים במרוכז. היתרונות של חיים כאלה ברורים ואחד מהם הוא היכולת לדאוג לאנשים אלה כשהם נמצאים במצב סיעודי זמני או קבוע שהולך ומחריף. בני משפחה שמחפשים את המקום המתאים ביותר ליקיריהם כדי שיקבלו את השירות המסור ביותר יכולים לבחור להם במסגרת של מחלקה סיעודית. קראו בהרחבה מהי מחלקה סיעודית בבית אבות?

מהי מחלקה סיעודית?

כל הפתרונות שמיועדים לקשישים מיועדים למצבים שונים של יכולת התפקוד שלהם ולמצב בריאותם. זה נע ממצב בריא לגמרי ומתפקד פיזית וקוגניטיבית ועד מצב סיעודי מוחלט פיזית וקוגניטיבית או רק אחד מהם. מחלקה סיעודית מותאמת לדיירים בדיור מוגן או בית אבות כזה שמצבם הסיעודי זמני או קבוע והם זקוקים להשגחה מתמדת בכל שעות היממה ולטיפול צמוד בצרכים שלהם, הגופניים והקוגניטיביים.

מדוע לבחור במחלקה כזאת?

מחלקה כזאת מחליפה את השירות הסיעודי הפרטי שאפשר לקבל בבית, ויש שיקולים שונים שגורמים לאנשים לבחור בכך. השיקול העיקרי אם לבחור במחלקה זו אינו רק השיקול הכספי, כמובן, אלא בעיקר ההתאמה של בית הקשיש או משפחתו למגוריו כאדם סיעודי. רבים אינם יכולים לטפל בבני משפחתם בבית, או שהתנאים שיש בבית הקשיש פשוט אינם מבטיחים את שלומו ואת הטיפול הרפואי הנכון בו.

החשיבות של טיפול אישי ומסור

טיפול אישי מסור בקשיש סיעודי אינו מליצה. זה חשוב במיוחד כאשר אין אפשרות למצוא מטפל שיש לו כימיה אתו ואפשר לסמוך עליו. המשפחה רוצה לדעת שיש מי שמשמש תחליף משפחה וקהילה ולכן טיב כוח האדם ואיכותו חשובה מאוד כשבוחרים את המקום שבו יבלה הקשיש ויקבל את כל מה שנחוץ לו. השגחה וטיפול רפואי הם הבסיס אבל נוספים להם אכפתיות ומסירות וזה חשוב נפשית לא פחות.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://betgilpaz.co.il!

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם