ההשוואה המושלמת בין הקונסולות החזקות בשוק

כולנו כבר מכירים את הקונסולות החזקות ביותר בשוק, השאלה היחידה שנשארה ללא מענה היא – מי היא המלכה הבלתי מעורערת בתחום? היום ניתן לראות כי רוב התחרות מתרחשת בין חברת סוני שמשווקת משחקים לסוני 4 לבין חברת מיקרוסופט שמשווקת את אקס בוקס וואן. יש לציין כי מדובר על שתי קונסולות משודרגות, אשר מותאמות בצורה מושלמת ל – K4.

ההשוואה בין שתי הקונסולות החזקות בשוק – המענה לשאלת מיליון הדולר

אם משווים את שתי הקונסלות מבחינת איכות החומרה שלהן, מגלים כי הנתונים די דומים. שתי הקונסולות מכילות כונן קשיח של 1 טרה בייט ומעבד של 8 ליבות. מצד שני, האקסבוקס מובילה בגדול מבחינת העיבוד הגרפי שלה, כמו גם מבחינת מספר ה – teraflops, דבר שמאפשר להריץ משחקים בצורה הרבה יותר חלקה וזורמת. כך שבסופו של דבר, האקסבוקס תאפשר חווית משחק מציאות יותר.

מבחינת מחיר, ניתן לראות כי קיים הבדל מסוים במחיר של שתי הקונסולות (ראו באתר VGS), כאשר הפלייסטיישן מתומחר לרוב בסביבות ה – 1800 ₪, לעומת האקסבוקס שנוטה להימכר באזור ה – 2000 ₪. ההבדל במחיר נראה לא רק בארץ, אלא גם בארה"ב ואירופה, כך שלא משנה היכן תבחרו לרכוש את הקונסולה שלכם, בכל מקרה הפלייסטישן יהיה יותר נעים לכיס.

מבחינת חווית המשתמש, ניתן לראות שבשתי האופציות השקיעו לא מעט כדי לאפשר לגיימרים ליהנות מחוויה נעימה ומפנקת במיוחד. התפריטים נוחים, הכניסה לאפליקציות אינטואיטיבית וניתן להגדיר חומת אש למשל, בצורה פשוטה ללא סיבוכים מיותרים. אבל הקונסולה של אקסבוקס מגיבה קצת יותר מהר והמעבר בין העמודים השונים נראה קצת יותר מקצועי.

הגורם המכריע ביותר הוא כמובן סוג ואיכות המשחקים הייחודים לקונסולה. למשל פלייסטיישן מציע את המשחק החדש של ספיידרמן, God of war ועוד רבים נוספים, אשר לעולם לא יגיעו לאקסבוקס. כך שבסופו של דבר, כל אחד צריך להחליט עבורו, האם הוא מעדיף חווית משתמש וביצועים גבוהים יותר, או משחקים ייחודיים שאין בשום מקום אחר? האקסבוקס מוביל בגדול בכל הקשור לחוויית משחק מציאותית וזורמת יותר, אבל פלייסטיישן מציעה משחקים מושקעים ומיוחדים יותר.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם