מה צריך לבדוק לפני רכישת נכס?

כאשר עומדים לפני חתימה על חוזה חשוב לשקול היטב את כל המידע ולקבל את ההחלטה מתוך הבנה ובדיקה. ככל שהעסקה גדולה ובעלת משמעות כך חשוב להתייחס אליה ברצינות רבה יותר. מסיבה זו צריך ללמוד היטב את הנושא, לקרוא ולשמוע מה יש למומחים לומר לבצע בדיקת נכס לפני קנייה,  ורק לאחר מכן להתקדם לשלב הרכישה. כדי שתהיו בטוחים שאתם מחליטים נכון ועושים עסקה כדאית שלא תתחרטו עליה בהמשך.

כל מה שצריך לבדוק

  • תכנון ועיצוב – חשוב לבחון את הנכס מחינת התכנון והעיצוב שלו. אמנם במקרים רבים לאחר רכישת הנכס הקונה יערוך שיפוץ יסודי. אבל בכל מקרה יש לבדוק את האפשרויות ואת העיצוב הנוכחי. כדי לוודא כי הנכס מתאים לשימוש שלכם, וכי תוכלו להפיק ממנו את התועלת הרצויה לכם.
  • הנדסה ותקנים – מבחינה הנדסית יש לוודא כי המבנה תקין ועומד בתקנים הרלוונטיים. תקנים אלו נקבעו על מנת למנוע אסונות ולהבטיח כי המבנים שעומדים בתקנים הינם מבנים בטוחים לשימוש שאינם חשופים לנזקים. במידה וישנם חריגות בבנייה, יש להשיג את ההיתר הרלוונטי במקרה זה.
  • בעלות והיבט משפטי – לא תמיד קל לוודא כי האדם שמציג את עצמו כבעל הנכס הוא אכן הבעלים הרשמיים מבחינה משפטית. לא פעם קורה מקרה בו אדם שם את כספו על רכישת נכס, ומגלה מאוחר מידי כי הוא שם את כספו על קרן הצבי. כיוון שהנכס לא רשום על שמו של המוכר.
  • אופציות – נכס הוא דבר שלא מוכרים אותו לעיתים קרובות. לכן חשוב לבדוק מהן האופציות שכלולות בנכס. זה נכסים שמאפשרות לבצע שינויים פנימיים, הרחבות בניה וכן הלאה. כדאי לדעת מהן האופציות כדי לוודא התאמה לצורך. וכן ביצוע שינויים בעת הצורך בעזרת מעצב פנים שיעזור לכם להתאים את המבנה לצרכים האישיים והמיוחדים שלכם.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם