מה צריך לבדוק לפני רכישת נכס?

מה צריך לבדוק לפני רכישת נכס?

כאשר עומדים לפני חתימה על חוזה חשוב לשקול היטב את כל המידע ולקבל את ההחלטה מתוך הבנה ובדיקה. ככל שהעסקה גדולה ובעלת משמעות כך חשוב להתייחס אליה ברצינות רבה יותר. מסיבה זו צריך ללמוד היטב את הנושא, לקרוא ולשמוע מה יש למומחים לומר לבצע בדיקת נכס לפני קנייה,  ורק לאחר מכן להתקדם לשלב הרכישה. כדי שתהיו בטוחים שאתם מחליטים נכון ועושים עסקה כדאית שלא תתחרטו עליה בהמשך.

כל מה שצריך לבדוק

  • תכנון ועיצוב – חשוב לבחון את הנכס מחינת התכנון והעיצוב שלו. אמנם במקרים רבים לאחר רכישת הנכס הקונה יערוך שיפוץ יסודי. אבל בכל מקרה יש לבדוק את האפשרויות ואת העיצוב הנוכחי. כדי לוודא כי הנכס מתאים לשימוש שלכם, וכי תוכלו להפיק ממנו את התועלת הרצויה לכם.
  • הנדסה ותקנים – מבחינה הנדסית יש לוודא כי המבנה תקין ועומד בתקנים הרלוונטיים. תקנים אלו נקבעו על מנת למנוע אסונות ולהבטיח כי המבנים שעומדים בתקנים הינם מבנים בטוחים לשימוש שאינם חשופים לנזקים. במידה וישנם חריגות בבנייה, יש להשיג את ההיתר הרלוונטי במקרה זה.
  • בעלות והיבט משפטי – לא תמיד קל לוודא כי האדם שמציג את עצמו כבעל הנכס הוא אכן הבעלים הרשמיים מבחינה משפטית. לא פעם קורה מקרה בו אדם שם את כספו על רכישת נכס, ומגלה מאוחר מידי כי הוא שם את כספו על קרן הצבי. כיוון שהנכס לא רשום על שמו של המוכר.
  • אופציות – נכס הוא דבר שלא מוכרים אותו לעיתים קרובות. לכן חשוב לבדוק מהן האופציות שכלולות בנכס. זה נכסים שמאפשרות לבצע שינויים פנימיים, הרחבות בניה וכן הלאה. כדאי לדעת מהן האופציות כדי לוודא התאמה לצורך. וכן ביצוע שינויים בעת הצורך בעזרת מעצב פנים שיעזור לכם להתאים את המבנה לצרכים האישיים והמיוחדים שלכם.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין גישור גירושין
עורך דין גישור גירושין הוא מונח משפטי המתייחס להליך הגישור בין הצדדים המעורבים בגירושין. עורך דין...
קרא עוד »
ספט 29, 2022
בני ינאי – הבחירה הנכונה בכל עת
כשאנחנו נדרשים לבצע פעולה מסוימת מול הרשויות, בין אם זו רשות ממשלתית או רשות אחרת, הרבה פעמים אנחנו...
קרא עוד »
פבר 10, 2021
סרט אנימציה לעסקים
סרט אנימציה לעסקים, יכול להפוך את משימת השיווק שלכם להרבה יותר קלה וכמובן, להביא לכם לידים רבים. אם...
קרא עוד »
נוב 03, 2021