אילו צעצועים כדאי לקנות לתינוק בשנה הראשונה?

צעצועים לפעוטות

תינוק בשנתו הראשונה מתקדם במהירות מבחינה התפתחותית כאשר המומחים מציינים כי מדובר בהתפתחות מהירה פי כמה וכמה לעומת התפתחות שנתית בגילאים מאוחרים יותר. הרי התינוק נולד חסר כל יכולת ובסיום השנה הראשונה שלו, הוא כבר יודע לשחק, לזחול, אחרים יודעים כבר ללכת ובמקרים רבים כבר יהיו לו מן הסתם כמה שיניים. על כן, חשוב מאוד להתאים את הצעצועים של התינוק בשנה הראשונה לחייו לקצב ההתפתחות שלו, בכדי לאפשר לו להתפתח כמו שצריך.

צעצועי התפתחות – כי לא מתחילים בלי זה

צעצועי התפתחות הם המפתח לכל. למעשה, כל צעצוע שמיועד לתינוקות הינו אמצעי עזר להתפתחות שלו. אם כי חשוב מאוד לרכוש צעצועים לתינוקות בהתאם לגיל כי לא כל צעצוע מתאים לכל גיל. אז בדקו את טווח הגילאים הרשום על אריזת הצעצוע וכך תבחרו אותו ותוכלו להתאים אותו בקלות לילד.

דובונים ובובות – בשביל 'לעשות אווירה'

דובונים ובובות הם דבר חשוב. הם גם נחשבים לצעצועים, אך הם לא מועילים להתפתחות התינוק כמעט כלום בשנתו הראשונה למעט, אם אתם מעוניינים לעשות אווירה בחדר שלו. או אז תוכלו למלא אותו בבובות רכות ובדובונים חמודים אשר ישמשו אותו רק בהמשך כשהוא יגדל וישחק איתם 'אבא אמא'.

מעודדי זחילה – לשלב בו התינוק מתחיל לנוע על הרצפה

יש צעצועים המכונים מעודדי זחילה, אלה צעצועים שמיועדים לתינוקות שלומדים לזחול. מדובר בצעצועים עגולים או בעלי גלגלים אשר 'יברחו' לתינוק ולצורך משחק בהם יהיה עליו להגיע אליהם באמצעות זחילה.

חשוב ביותר – לבחור בצעצועים בעלי תקן

דבר אחרון וחשוב מאוד שיש לזכור הוא כמובן לבחור בצעצועים בעלי תו תקן על מנת שלא לחשוף חלילה את התינוק שלכם לסכנות. למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר בייבי לי!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פירוק או מכירת הרכב – מה עדיף?
הרכב שלכם התיישן וללא ספק הגיע הזמן לקנות רכב חדש. ההתלבטות שלכם עכשיו היא רק מה עדיף? פירוק או מכירת...
קרא עוד »
נוב 22, 2021
בתקופת משברים אתה רוצה שיזכרו אותך בקלות
שיטת כוכבית פלוס היא שיטה נוחה ואפקטיבית מאד עבור הלקוחות כדי להיות בקשר עם עסקים שונים, מרפאות קופת...
קרא עוד »
מרץ 25, 2020
5 נושאים להבין בהקשר של דליפת מים בצינור משותף
כמומחה בעל שם עולמי בניהול מים, לוזון איתור נזילות, המסע שלי הוקדש לפענוח המסתורין של דליפת מים...
קרא עוד »
אוג 07, 2023