מי זכאי להחזר מס?

מי זכאי להחזר מס

החזר מס הוא סכום כסף שהמדינה משלמת בחזרה לאזרח ששילם יותר מידי מיסים בשנות מס אותן בודקים. את הבדיקה ניתן לבצע עד 6 שנים אחורנית על שנות מס קודמות תוך שהחישוב של מס הכנסה נעשה ביחס לממוצע המשכורות או ההכנסה של האזרח ששילם מס, ביחס למה ששילם בכול חודש בפועל. כך למשל, מי שנפח הכנסותיו ירד בשנה שבה שילם מס קבוע ביחס להכנסות גבוהות יותר: יהיה זכאי להחזר מס. מלבד זאת יש לא מעט סיבות נוספות שנכנסות לחישובי המס ולזיכויים שעל האזרח לקבל, זאת ביחס למיסים ששילם בסך השנים הנבדקות. מי זכאי להחזר מס? המשיכו לקרוא..

אז מי יכול להיות זכאי להחזרי מס?

הנה מספר דוגמאות:

עצמאי ששילם מס הכנסה גבוה והכנסותיו ירד

אין כמו תקופת הקורונה כדי לתת דוגמא לזכאות להחזרי מס. תקופה זאת שפגעה קשות בעסקים: גרמה לירידה משמעותית בהכנסות החודשיות והשנתיות של עצמאיים בשנת המס של 2020. עצמאיים שהכנסותיהן ירדו, עדיין משלמים ברובם את המקדמות הקבועות למס ההכנסה כמו ששילמו בשנת 2019 שקדמה לקורונה. לאחר שתסיים השנה ועם סיכום התשלומים, ייתכנו החזרי מס גבוהים לעצמאיים. 

מי שלא ביקש בקשות להקלות בחישוב מיסים

בכול הנוגע להחזרי מס יש סיבה נוספת לקבלת החזרים, כך למשל מי שלא ביקש ממס ההכנסה הקלות במקרים של נקודות זיכוי בשל תרומה, הכנסה נוספת, תיאום מס, מקום מגורים כמו התנחלות וכדומה, לימודי תואר, לידת תינוק וכולי. במקרים כאלה חשוב לבחור חברות החזרי מס שיבדקו מה מגיע לכם. 

שכירים שפוטרו או הקטינו את היקף משרתם

גם שכירים שפוטרו או שהיקף משרתם הוקטן יכולים להיות זכאים לתשלומי החזר מס. מי שהיקף משרתו צומצם, מי שעובד בחצי משרה או נמצא בחל"ת: יכול להיות זכאי להחזר מס. כך גם מובטלים. בדקו זכאות במחשבונים או באתרים של חברות פיננסיות ותוכלו לקבל כסף מהמדינה בחזרה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פורץ דלתות בבאר שבע
כאשר מאבדים מפתח של בית זה דבר לא נעים בכלל, בעיקר כאשר אין לנו מפתח ספייר או שהוא לא נגיש. אבל המזל הוא...
קרא עוד »
ספט 22, 2022
הסכם ממון על דירה
הסכם ממון הוא מסמך המפרט את תנאי ההלוואה או המשכנתא. הוא מכיל את כל המידע הדרוש על ההלוואה, כגון...
קרא עוד »
ספט 15, 2022
מחיקת חובות עם חוק חדלות פירעון
חדלות פירעון היא מצב פיננסי שבו אדם או עסק אינם יכולים לשלם את חובותיהם ואינם יכולים לעמוד...
קרא עוד »
פבר 01, 2023