מי זכאי לגמלה מהמוסד לביטוח לאומי?

כדי להיות זקוקים לגמלה מהביטוח לאומי, עליכם להיות כפופים לכמה כללים שבגינם, תוכלו לקבל את הקצבה המתאימה לכם. אז מי באמת זכאי לגמלה מביטוח לאומי ולמה חשוב לבדוק מידי פעם על זכאות כזו או אחרת?! 

מי זכאי לגמלה מהמוסד לביטוח לאומי? |

כדי להיות זכאי לגמלה, עליכם לענות על חמשת תנאי הזכאות האלה: גיל ותושבות, הכנסות, אם אתם זקוקים לעזרת הזולת במידה רבה, מגורים, אם אתם לא מקבלים גמלה סיעודית אחרת מגוף ממשלתי.

כמובן שיש עוד כמה קריטריונים שעליהם חייבים לשים לב ואך בגדול, אזרחים רבים מקבלים גימלה מהמוסד לביטוח לאומי ממגוון רחב של מקרים שעליהם יש לעקוב בדריכות שכן הם משתנים להם מידי פעם.

קצבה מיוחדת |

לקצבה לשירותים מיוחדים, זכאים, כך ברוב המקרים, גברים ונשים עד גיל פרישה המבוטחים בביטוח הלאומי ושהם זקוקים לעזרה רבה של אדם אחר בפעולות היומיום שלהם כמו לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית ושליטה על הפרשות, או שהם זקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים.

ביטוח לאומי ותנאים |

ביטוח לאומי הוא חלק מתוכנית הפרישה כמעט לכל עובד. הוא מספק הכנסה חלופית לפנסיונרים מוסמכים ובני משפחותיהם. תוכלו לחפש על האופנים בהם תוכלו לקבל קצבה כזו או אחרת ועל התהליך היישום ואת הכלים והמשאבים המקוונים העומדים לרשותכם.

איך אפשר להגיש תביעה לביטוח לאומי? |

ישנם כמה דרכים כדי לקבל כספים מביטוח לאומי. ברוב המקרים הדבר יהיה פשוט מאוד ובהזנת כמה נתונים פשוטים באתר הביטוח הלאומי, תוכלו לקבל את הכספים המגיעים לכם. אם העניינים שלכם מסובכים הרבה יותר, פנו עוד היום אל עו"ד אביתר כהן, שיטפל לכם בענייני הביטוח לאומי שלכם.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם