למה משתלם לעשות ביטוח סיעודי קבוצתי?

לפני שנדון בנושא של בטיוח סיעודי קבוצתי, נגדיר מהו בעצם הביטוח הסיעודי.

מדובר בביטוח בריאות אשר כל מטרתו היא לסייע לאדם שהידרדר למצב סיעודי ולאפשר לו את המשך החיים בכבוד, תוך מימון כל ההוצאות הרפואיות הנובעות בעקבות מצבו.

כאן קיימות מספר מסגרות של ביטוחים סיעודיים. יש את הביטוח הסיעודי הפרטי יש את גמלת הסיעוד מהביטוח הלאומי ויש את הסיעוד הקבוצתי. במאמר שלפנינו נפרט בעיקר על ביטח הסיעוד הקבוצתי ונסביר למה ומדוע זה הכי כדאי.

הביטוח הסיעודי הקבוצתי זוהי פוליסת ביטוח אשר נרכשת ברוב המקרים על ידי ארגונים שונים, וועדי עובדים, קיבוצים ולעיתים אף קופות החולים.

הביטוח נרכש על ידי קבוצה. משום כך היא בדרך כלל מותאמת לצרכים הכלליים של אותה קבוצה. יש לכך יתרון משמעתי מבחינת העלויות של הפוליסה. פרמיית התשלום שלה תהיה נמוכה על פי רוב מפרמיית התשלום של פוליסות הביטוח הסיעודי הנעשות באופן פרטי.

מלבד זאת יש כאן יתרון משמעותי נוסף. בשונה מפוליסת הביטוח הפרטית, כאן לא נדרש כל מבוטח באופן פרטני, לחתום על הפוליסה. הביטוח נעשה באופן קבוצתי עבור כולם ועל כן גם לא יהיה צורך בהצהרת בריאות כפי שמקובל בפוליסה הפרטית.

אך עם זאת, הכיסוי הסיעודי הקבוצתי עדיין צר ביחס לכיסוי הפרטי וברוב המקרים הוא אף יהיה מוגבל בזמן. על פי רוב 3-5 שנים.

ביטוח סיעודי קבוצתי באמצעות קופת חולים

כפי שכבר ציינו לעיל, אחת הדרכים לרכישת הפוליסה לביטוח סיעודי קבוצתי הוא על ידי קופת החולים. חשוב לדעת כי ביטוחים סיעודיים אלו ניתנים בפועל על ידי חברות ביטוח פרטיות. פוליסות הביטוח הסיעודי הקבוצתי הן בדרך כלל ניתנות כהשלה לשאר הביטוחים הבריאותיים הבסיסיים אשר הם משולמים על ידי המבוטחים בקופות החולים.

החיסרון של הביטוח הקבוצתי

למעשה מדובר בביטוח איכותי ושווה אשר מעניק את הכיסוי הטוב ביותר ונותן את המענה המידי לזקוקים לכיסוי הסיעודי.

הבעיה היא פי שכבר ציינו כי מדובר בביטוח שהוא קצר בזמן והוא עשוי להוביל לכך שאנשים מבוגרים ימצאו את עצמם לפתע ללא ביטוח כשמבחינת חברות הביטוח הפרטיות הם כבר אחרו את הרכבת.

היתרון של ביטוח קבוצתי נמצא כאן https://www.fresh-concept.co.il

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך מעריכים שווי דירה

לצורך הערכת שווי דירה או בכלל, כל דבר נדל"ני כזה או אחר, שמאי מקרקעין הוא זה שיעשה עבורכם את העבודה הזו. שמאי טוב יידע להבחין

קרא עוד »