כתיבת תכנית עסקית – במה זה כרוך?

אם אתם סטודנטים למנהל עסקים או כלכלה, אתם בוודאי יודעים כי בשלב מסוים במהלך הלימודים, תצטרכו לכתוב תכנית עסקית. כי הרי כתיבה של תכנית כזאת היא חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה והיא כלי שתצטרכו להשתמש בו לא מעט בחייכם המקצועיים.

תוכנית עסקית נועדה על מנת לשווק מוצר ולמתג אותו מול קהל היעד, תוך בחירת אסטרטגיה שיווקית בה תרצו לפעול, וזאת על מנת לקדם מוצר או שירות מכל סוג ולכן היא כה חשובה. אבל כיצד אפשר לכתוב תכנית עסקים בצורה טובה? פרטים תמצאו בקישור זה וגם הנה כמה טיפים:

תכננו את שלבי הכתיבה – חשוב לתכנן את שלבי הכתיבה בצורה נכונה, לדעת כיצד תרצו לחלק את הנושאים בתכנית, להבין כיצד תוכלו לבנות את התכנית, כמו גם האם תרצו להוסיף גרפים, צילומים, אב טיפוס, סימולציות וכל מה שדרוש על מנת להבהיר בצורה נכונה את מטרותיה של התכנית, כמו גם את מטרתו ואופיו של המוצר או השירות שתרצו להעניק.

תחשיבים נכונים – אחד השלבים החשובים בכתיבת תכנית עסקית היא כתיבה וחישוב עלויות של ייצור או הוצעה לפעול של השירות והעסק. לכן חשוב לשים את הדגש על הצגת חישובים נכונים בתכנית העסקית, תוך שימוש בטבלאות, גרפים ושלל דרכים לישוב עלויות תוך הצגת עלויות רווחים ודרכים לתזרים מוזמנים בצורה נכונה. בנוסף חשוב להכניס בתכנית עסקית את העלויות של ייצור ושיווק המוצרים, כך שהתמונה תהיה ברורה.

אסטרטגיה שיווקית – לבסוף יש לבצע כתיבה של אסטרטגיה שיווקית אשר באמצעותה תוכלו להבהיר כיצד אפשר לפנות אל קהל היעד. אסטרטגיה מסוג זה נועדה למתג את המוצר או השירות, להבין מיהו קהל היעד של המוצר, כמו גם באיזה טון שפה ודרך אפשר לפנות איליו.

בצעו את כל השלבים בכתיבת התכנית, כתבו אותה ממש כאילו היא מוצגת מול משקיע שירצה להשקיע במוצר או בשירות שלכם, ובכן תוכלו לסלול את דרככם להצלחה.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

שירותי סליקה לעסקים קטנים

שירותי סליקה לעסקים קטנים

כל עסק קטן חייב להתחבר לשירותי סליקה, כדי שתהיה לו האפשרות לקבל תשלומים באמצעות מגוון כרטיסי האשראי הקיימים בישראל. מבין האפשרויות השונות הקיימות בתחום הסליקה,

קרא עוד »
פתרונות סליקת אשראי לעסקים

פתרונות סליקת אשראי לעסקים

פתרונות סליקת אשראי לעסקים מעניקים להם את כל המעטפת לה הם זקוקים, כדי לענות על צורך של כל לקוח. פתרונות סליקת אשראי לעסקים  פתרונות סליקה

קרא עוד »