שיעבוד דירה

כאשר אנשים מבקשים הלוואה מהבנק או מגוף פיננסי כלשהו שמספק הלוואות, בהרבה מהמקרים ירצו לוודא שיש ללווה בטחונות על מנת שהוא יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה ועל מנת שהגוף הלווה יוכל להבטיח את ההחזר של ההלוואה שהוא מספק.

יש כל מיני סוגים של בטחונות, זה יכול להיות יתרה בבנק, דירוג אשראי של הלקוח, כספים שקיימים בקופות חיסכון שונות ועוד. אחד הבטחונות הנפוצים והמוכרים הוא שיעבוד דירה כבטוחה להלוואה. אמנם לא בכל הלוואה ידרשו מכם שיעבוד של הדירה שלכם, אבל בחלק מהלוואות ייתכן שכן תדרשו לכך, בעיקר כשמדובר על סכומי הלוואה גבוהים. 

מהו היתרון של הלוואה כנגד שעבוד של דירה?

קודם כל כמובן שאתם צריכים להיות בעלי דירה על מנת לקבל הלוואה כנגד שעבוד של דירה. היתרון הוא בכך שאם אין לכם בטוחות אחרות שאתם יכולים לספק, אז שיעבוד של הדירה הוא הפתרו שלכם לקבלת ההלוואה שאותה אתם צריכים. אם לא הייתה ברשותם דירה ולא היו לכם בטחונות אחרים, כנראה שהייתם מסורבים לקבל את אותה הלוואה שאתם יכולים לקבל כנגד שעבוד של הדירה.

יתרון נוסף הוא בכך שערכה של דירה בישראל הוא גבוה עקב העליות הגבוהות של מחירי הנדל"ן בישראל, שכנראה לא פסחו על הדירה שלכם. כאשר יש לכם נכס כזה שערכו גבוה ומשמש כבטוחה ללקיחת הלוואה, תוכלו לקבל הלוואה בסכום גבוה ולא שיאשרו לכם רק חלק מהלוואה שאתם צריכים, כפי שקורה לאנשים שונים שאין להם בטוחה כזו ואין להם דירה שהם יכולים לשעבד כנגד ההלוואה. מי שאין ברשותו דירה שהוא יכול לשעבד והוא מבקש הלוואה, יכולים במקרים רבים לסרב לבקשתו להלוואה או לאשר רק חלק מהסכום שאותו הוא מעוניין ללוות. 

בנוסף עצם העובדה שיש לכם דירה משלכם, היא הזדמנות לבצע מינוף על ידי הלוואה כנגד נכס בתנאים נוחים שאתם יכולים לקבל בזכות כך שיש לכם אפשר לקבל הלוואה כנגד שעבוד של דירה ובכך להשקיע בנכס נוסף.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סרומים לשיער

סרומים לשיער הם סוג של מוצרים קוסמטיים שניתן להשתמש בהם לצמיחת שיער בדומה למוצרים כמו שמפו ומרכך. הם זמינים בצורות וצבעים שונים. מוצרים אלו נמצאים

קרא עוד »

הסעות נכים – איך מוצאים?

הרבה מאוד אנשים סובלים ממוגבלות כלשהי בכל רחבי העולם, אך לרובם אין גישה למערכות תחבורה בטוחות, נקיות ונגישות. נכים רבים מתמודדים גם עם בעיות בריאותיות

קרא עוד »

עורך דין גישור גירושין

עורך דין גישור גירושין הוא מונח משפטי המתייחס להליך הגישור בין הצדדים המעורבים בגירושין. עורך דין גישור גירושין מסייע בפתרון מחלוקות בין הצדדים המעורבים בתיק

קרא עוד »