שיעבוד דירה

כאשר אנשים מבקשים הלוואה מהבנק או מגוף פיננסי כלשהו שמספק הלוואות, בהרבה מהמקרים ירצו לוודא שיש ללווה בטחונות על מנת שהוא יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה ועל מנת שהגוף הלווה יוכל להבטיח את ההחזר של ההלוואה שהוא מספק.

יש כל מיני סוגים של בטחונות, זה יכול להיות יתרה בבנק, דירוג אשראי של הלקוח, כספים שקיימים בקופות חיסכון שונות ועוד. אחד הבטחונות הנפוצים והמוכרים הוא שיעבוד דירה כבטוחה להלוואה. אמנם לא בכל הלוואה ידרשו מכם שיעבוד של הדירה שלכם, אבל בחלק מהלוואות ייתכן שכן תדרשו לכך, בעיקר כשמדובר על סכומי הלוואה גבוהים. 

מהו היתרון של הלוואה כנגד שעבוד של דירה?

קודם כל כמובן שאתם צריכים להיות בעלי דירה על מנת לקבל הלוואה כנגד שעבוד של דירה. היתרון הוא בכך שאם אין לכם בטוחות אחרות שאתם יכולים לספק, אז שיעבוד של הדירה הוא הפתרו שלכם לקבלת ההלוואה שאותה אתם צריכים. אם לא הייתה ברשותם דירה ולא היו לכם בטחונות אחרים, כנראה שהייתם מסורבים לקבל את אותה הלוואה שאתם יכולים לקבל כנגד שעבוד של הדירה.

יתרון נוסף הוא בכך שערכה של דירה בישראל הוא גבוה עקב העליות הגבוהות של מחירי הנדל"ן בישראל, שכנראה לא פסחו על הדירה שלכם. כאשר יש לכם נכס כזה שערכו גבוה ומשמש כבטוחה ללקיחת הלוואה, תוכלו לקבל הלוואה בסכום גבוה ולא שיאשרו לכם רק חלק מהלוואה שאתם צריכים, כפי שקורה לאנשים שונים שאין להם בטוחה כזו ואין להם דירה שהם יכולים לשעבד כנגד ההלוואה. מי שאין ברשותו דירה שהוא יכול לשעבד והוא מבקש הלוואה, יכולים במקרים רבים לסרב לבקשתו להלוואה או לאשר רק חלק מהסכום שאותו הוא מעוניין ללוות. 

בנוסף עצם העובדה שיש לכם דירה משלכם, היא הזדמנות לבצע מינוף על ידי הלוואה כנגד נכס בתנאים נוחים שאתם יכולים לקבל בזכות כך שיש לכם אפשר לקבל הלוואה כנגד שעבוד של דירה ובכך להשקיע בנכס נוסף.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

הרעיון של אתר אינטרנט הוא לגרום לאנשים להגיע לאתר שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לספק להם תוכן שהם יכולים למצוא כרלוונטי להם. הדרך

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »