עורך דין הסכם ממון – מתי מומלץ להתייעץ איתו?

עורך דין משפחה

עורך דין הסכם ממון יכול להיות שימושי במיוחד במקרים של זוגות העומדים לפני החתונה שלהם. הסכם הממון יכול להסדיר את החלוקה הכלכלית בין בני הזוג במקרה של פרידה, דבר שאמור לשמור על האינטרסים של שני בני הזוג. במידה וההסכם נחתם לאחר החתונה של בני הזוג, ניתן להוסיף אליו סעיפים נוספים הנוגעים למזונות ולמשמורת על הילדים. כל הנקודות האלו המעוגנות בהסכם הקביל מבחינה משפטית, יכולות להקל מאוד על חייהם של שני בני הזוג במקרה של גירושין. מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח כי ההסכם יהיה תקף בבית משפט וכי האינטרסים של שני הצדדים נשמרים.

עורך דין הסכם ממון – למה אסור לוותר על שירותיו?

עורך דין שמתמחה בתחום יכול לייעץ לגבי הסעיפים השונים שמומלץ להכניס להסכם וכמובן גם לגבי הניסוח שלהם. ההסכם אמור למשל, להסדיר את כל הקשור לרכוש האישי שאיתו בני הזוג הגיעו לקשר, החובות שהם הביאו עימם וכמובן הרכוש המשותף שיירכש במהלך תקופת הנישואין. יש לציין כי אין שום סיבה שלא לחתום על הסכם ממון גם במקרה של ידועים בציבור המנהלים אורח חיים זוגי לכל דבר ועניין. עורך דין שמתמחה בתחום יוכל לייעץ להם לגבי סעיפים שונים שיש להכניס להסכם על מנת לשמור על רכוש או דירה למשל, אשר נרכשו לפני תחילת הזוגיות. כמובן שהסכם ממון יכול לשמש גם בני זוג מאותו המין, אשר אינם רשאים להתחתן בהתאם לחוק במדינת ישראל, אך הם מנהלים מערכות יחסים זוגיות כמו כל אחד אחר.

יש לציין כי אין שום בעיה חוקית לחתום על הסכם ממון ללא שום צורך בשירותיו של עורך דין הסכם ממון, אך בית המשפט או נוטריון חייבים לאשר אותו על מנת להעניק לו תוקף משפטי. כלומר, ייתכן שתאלצו לנסח שוב ושוב את ההסכם והוא יידחה כל פעם מחדש. לעומת זאת, עורך דין משפחה יוכל לסייע לכם בניסוח מקצועי של ההסכם, כך שהוא יתקבל ללא שום בעיה. כמו כן, עורך הדין ישמור על האינטרסים של שני הצדדים ויבטיח את זכויותיו.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם ניתן לעשות הנהלת חשבונות באינטרנט?
האם באמת ניתן לבצע הנהלת חשבונות באינטרנט? התשובה היא כן! כיום יותר ויותר עסקים עוברים לניהול חשבונות...
קרא עוד »
דצמ 31, 2020
כך תשמרו על האופניים החשמליות שלכם
ישנם דרכים מסוימות, דרכם יש לשמור על האופניים שלכם. אופניים הם דבר יקר, ומכיוון שכך, רצוי לשמור עליהם...
קרא עוד »
ינו 28, 2020
מסלול ריצה מתקפל לבית: איפה הכי טוב למקם אותו?
אנשים רבים בוחרים להשקיע בכושר הגופני שלהם, על מנת להכין את הגוף שלהם לעונת הקיץ. כמו כן, רבים אחרים...
קרא עוד »
אפר 29, 2020