יזמות – זה כסף או חופש?

ישבנו עם ירון מוראדי לשיחה על מהי יזמות לדעתו.

אנשים משייכים חופש כלכלי, דבר חשוב בפני עצמו, ליזמות. אבל הם צריכים להבין שיזמות אינה יעד, אלא מסע, לפעמים ארוך, התמודדות עם המון חוסר וודאות ועשייה מתמדת של "יש מאין". זו תשובתו של ירון מוראדי לשאלה מהי יזמות לדעתו.

לדעתו של ירון מוראדי, יזם בפני עצמו, יזמות מהותה אינה "יצירת כסף" אלא החופש. החופש לעשות את מה שאתה רוצה מתי שאתה רוצה. לכן חשוב להתמקד בתחום שאתה אוהב ויכול להצליח בו גם כלכלית.

אין שום דבר לא טוב בלהיות עובד שכיר. אבל אם אתה רוצה לשלוט בחזון שלך, יש רק נתיב אחד – יזמות.  הדרייב שלי תמיד היה היכולת להגשים את החזון ולסלול את הדרך שראיתי לפיתוח מוצרים ולהביא אותם לשימוש בעולם. זה הדבר שמניע אותי להצלחה, כך שיתף אותנו ירון מוראדי.

אני אומר ליזמים, אל תתחילו מיזם שאין לכם מספיק תשוקה אליו. ראיתי את זה מספר פעמים בסביבתי – יזמים שמתחילים מיזמים מהסיבה הלא נכונה, משקיעים את מרצם, כספם וגם כספי משקיעים, ובסופו של דבר התשוקה לא הספיקה על מנת לרוץ למרחקים ארוכים.

יזמות היא בהחלט עבודה קשה, אבל זה דבר מדהים להתעורר בכל בוקר ולהתרגש מהמהלכים שאתה מתכנן ליום הבא ולראות את הארגונים או צרכני הקצה נעזרים ומשתמשים במוצר אותו פיתחתם.

כשאתם בוחרים את התחום הנכון, בזמן הנכון (ראו "טיימינג הדבר החשוב ביותר בסטארט-אפ"), מגיעים עם התשוקה הנכונה, התמדה, נחישות ורעב – הסיכוי להצלחה גובר, ואיתו תגיע גם הצלחה כלכלית, סיכם ירון מוראדי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיזוג חברות – מה חשוב לדעת
מיזוג חברות יכול להיות אסטרטגיה טרנספורמטיבית שמניעה צמיחה, משפרת את התחרותיות בשוק ויוצרת...
קרא עוד »
יול 15, 2023
מזמינים משקפי שמש מאלי אקספרס? תחשבו שנית – הכל על בחירת משקפי שמש
חנויות אינטרנטיות כמו אלי אקספרס הן כאלה שמעניקות מענה מעולה למי שרוצה לרכוש שלל פרטים כמו ביגוד, כלי...
קרא עוד »
אוק 02, 2018
מה זה שמאות מקרקעין
עולם השמאות מתחלק לרבדים וחלקים שונים. כך למשל אנחנו יכולים למצוא חלק שמתייחס לנושא של שמאות רכב,...
קרא עוד »
אוג 05, 2020