יזמות – זה כסף או חופש?

ישבנו עם ירון מוראדי לשיחה על מהי יזמות לדעתו.

אנשים משייכים חופש כלכלי, דבר חשוב בפני עצמו, ליזמות. אבל הם צריכים להבין שיזמות אינה יעד, אלא מסע, לפעמים ארוך, התמודדות עם המון חוסר וודאות ועשייה מתמדת של "יש מאין". זו תשובתו של ירון מוראדי לשאלה מהי יזמות לדעתו.

לדעתו של ירון מוראדי, יזם בפני עצמו, יזמות מהותה אינה "יצירת כסף" אלא החופש. החופש לעשות את מה שאתה רוצה מתי שאתה רוצה. לכן חשוב להתמקד בתחום שאתה אוהב ויכול להצליח בו גם כלכלית.

אין שום דבר לא טוב בלהיות עובד שכיר. אבל אם אתה רוצה לשלוט בחזון שלך, יש רק נתיב אחד – יזמות.  הדרייב שלי תמיד היה היכולת להגשים את החזון ולסלול את הדרך שראיתי לפיתוח מוצרים ולהביא אותם לשימוש בעולם. זה הדבר שמניע אותי להצלחה, כך שיתף אותנו ירון מוראדי.

אני אומר ליזמים, אל תתחילו מיזם שאין לכם מספיק תשוקה אליו. ראיתי את זה מספר פעמים בסביבתי – יזמים שמתחילים מיזמים מהסיבה הלא נכונה, משקיעים את מרצם, כספם וגם כספי משקיעים, ובסופו של דבר התשוקה לא הספיקה על מנת לרוץ למרחקים ארוכים.

יזמות היא בהחלט עבודה קשה, אבל זה דבר מדהים להתעורר בכל בוקר ולהתרגש מהמהלכים שאתה מתכנן ליום הבא ולראות את הארגונים או צרכני הקצה נעזרים ומשתמשים במוצר אותו פיתחתם.

כשאתם בוחרים את התחום הנכון, בזמן הנכון (ראו "טיימינג הדבר החשוב ביותר בסטארט-אפ"), מגיעים עם התשוקה הנכונה, התמדה, נחישות ורעב – הסיכוי להצלחה גובר, ואיתו תגיע גם הצלחה כלכלית, סיכם ירון מוראדי.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ספרי קודש

בבתים רבים בישראל ניתן למצוא ספרי קודש, בעיקר בבתים שבהם חיים אנשים דתיים או בעלי זיקה לדת או מסורתיים. כמובן שגם במוסדות דת כמו בתי

קרא עוד »

שיעבוד דירה

כאשר אנשים מבקשים הלוואה מהבנק או מגוף פיננסי כלשהו שמספק הלוואות, בהרבה מהמקרים ירצו לוודא שיש ללווה בטחונות על מנת שהוא יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה

קרא עוד »

הרכבים לאירועים

תפקידו של ההרכב המוזיקלי הוא לספק בידור לאירוע. הם גם דרך מצוינת לחגוג אירוע מיוחד, כגון חתונה או יום הולדת. הרכבים לאירועים הם בחירה פופולרית

קרא עוד »