איך משפיעות הבורסות בעולם על הבורסה בארץ

הבורסה בארץ

אנחנו חיים היום בעידן דיגיטלי, עידן שבו ניתן לגשת לכל סוג של מידע, מכל מקום ובכל מצב. הדבר הוביל בין היתר לשינויים רבים, כמו למשל הפיכת העולם שלנו לנגיש יותר עבור כל אדם שיש לו חיבור לאינטרנט. כתוצאה מכך, תופעת הגלובליזציה רק הולכת וגדלה, וניתן לראות כי מגמות שונות שמתפתחות בחלק אחד מהעולם, מגיעות מהר מאוד גם לחלקים האחרים. הדבר נכון לגבי טרנדים אופנתיים, מאכלים מיוחדים וכמובן השפעה על שוק ההון (תוכלו ללמוד כאן עוד בנושא). הכלכלה שלנו מקושרת לכלכלה העולמית, היות וקיימות השקעות רבות וקשרים כלכליים בין המדינות השונות. הדבר מצד אחד מגדיל את הכלכלה הישראלית והופך אותה ליציבה וחזקה יותר, אך מצד שני, זה אומר שהבורסה הישראלית תלויה במידה מסוימת בבורסה העולמית. ברגע שבורסות שונות בעולם מתחילות להתרסק, הדבר ללא ספק ישפיע גם על הבורסה בארץ. כמובן, שזה עובד גם לכיוון השני – ברגע שבורסות בעולם מתחילות לעלות, ניתן לראות מגמת עלייה גם בבורסה הישראלית.

כל מה שכדאי לדעת לגבי ההשפעה של הבורסות בעולם על הבורסה בארץ

כאמור, קיים קשר בלתי נפרד בין הבורסות הזרות לבין הבורסה בארץ. מדובר על קשר הגיוני, בהתחשב בכך שאנחנו מדינה שמנהלת קשרי מסחר יציבים ובריאים עם מדינות אחרות. כתוצאה מכך, כל שינוי משמעותי בבורסה העולמית, תשפיע ללא ספק על הבורסה שלנו בארץ. הדבר נכון לא רק בשאלה איך נקנה מניות ואיזה, אלא גם לסחורות, מט"ח, נדל"ן וכדומה. גורמים שונים יכולים להשפיע על מצב הבורסה, כמו למשל מיתון כלכלי, אינפלציה, מלחמות, פשיטת רגל של חברה מרכזית, בחירות לראשות הממשלה ועוד. כל אחד מהגורמים האלו משפיע על הבורסה המקומית, דבר שיוצר אפקט דומינו, וניתן תוך זמן קצר יחסית לראות את ההשפעה על שאר הבורסות העולמיות. כמובן שמידת ההשפעה משתנה בין מדינה למדינה, בהתאם לקשרים השונים שקיימים בינן לבין ישראל. אין ספק כי שינויים מהותיים בבורסת ארצות הברית למשל, יורגשו היטב בארץ, בזכות קשרי המסחר הענפים שקיימים בין שתי המדינות.

לסיכום, אין שום ספק כי קיימת השפעה הדדית בין הבורסות בעולם לבין הבורסה בארץ. הדבר מושפע מכוחות שוק שונים, כגון בחירות, מלחמות וכדומה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
7 סיבות לא לפעול לבד בענייני גבייה ודווקא כן לקחת עורך דין לגבייה
ניתן למצוא לא מעט סיבות לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן לצורך גביית חובות, במקום להתעסק...
קרא עוד »
יונ 04, 2019
מה הופך תאורת לד לזולה יותר
כיום בוחרים כולם רק בתאורת לד. בכל מקום אנחנו שומעים על הלד. רק לאחרונה התבשרנו כי התפתחה טכניקה...
קרא עוד »
ינו 15, 2019
ביג שוט – למי בדיוק מתאים לימודי שוק ההון
אחד הנושאים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות ללימודים, הוא שוק ההון. מדובר על תחום מאוד נרחב שמתפתח...
קרא עוד »
מרץ 20, 2019