האם יש דבר כזה השקעה בטוחה?

האם יש דבר כזה השקעה בטוחה?

אומרים שכסף בא והולך, אנחנו מקווים שהוא בעיקר יבוא, וכדי שהכסף ימשיך להגיע בלי שאנו נצטרך להתאמץ יותר מדי, מומלץ עבורנו להשקיע אותו.

ניתן להשקיע כספים בדרכים שונות, כאשר אחת הדרכים הטובות ביותר היא להשקיע בנדל"ן. יחד עם זאת, לא בכל מקום כדאי להשקיע. אם בוחנים את מצב הנדל"ן בישראל למשל, ניתן לראות שההשקעות במדינה שלנו כבר לא כדאיות כפי שהן היו בעבר: המחירים הגבוהים של הנכסים, המס על דירה שלישית, העלייה במס הרכישה ועצם העובדה שהתשואה בישראל אינה גבוהה ביחס לתשואה שניתן להרוויח במדינות אחרות, גורמות למשקיעים רבים להרים את ראשם ולחפש נכסים להשקעה מחוץ לגבולותיה של ישראל. באזורים שונים כמו למשל: אנגליה, ארצות הברית, קפריסין וגיאורגיה, ניתן למצוא נכסים משתלמים ומניבים.

"השקעה בטוחה" – מה זה אומר?

 

ניתן להגדיר את המושג: "השקעה בטוחה" כהזרמה של כספים שמובילה להכנסות בטוחות, כלומר -שיש על ההכנסות הללו אחריות.

ישנן מגוון השקעות שמוגדרות כ"השקעות בטוחות", ביניהן נמצא גם תחום הנדל"ן, הסיבה לכך שמדובר על השקעה בטוחה היא שברוב המקרים הערך של הנכסים עולה, כאשר גם אם ישנה ירידה בשל סיבות שונות, הערך עולה בהמשך.

כאשר מדברים על השקעות בטוחות יש להתמקד בתשואה, התשואה היא ההפרש בין הסכום שהאדם השקיע ובין הרווח שהנכס הניב לו. במידה שנקלחה הלוואה לצורך ביצוע הרכישה, תכסה תשואה גבוהה על ההלוואה.

ישנם גורמים רבים שמשפיעים על גובה התשואה, כמו למשל: בחירה בנכס שנמצא באזור בו צפויה עליית מחירים ובחירה בנכס שנמצא באזור בו רמת הביקוש גבוהה.

תשואה יכולה לעלות בין היתר גם כתוצאה משדרוג דירה (למשל: החלפת המטבח והרצפה, צביעת קירות וביצוע פעולות נוספות) או שדרוג החלל המשותף (חלל הכניסה של הבניין, הכניסה לנכס וחדר המדרגות), ומתיקונים שמתבצעים במקום.

השקעה בטוחה – לוקחת זמן אך יש עליה אחריות

 

השקעה בטוחה דורשת סבלנות, שכן לא מדובר על התעשרות מהירה, יחד עם זאת, התוצאות מגיעות ומאפשרות למשקיע ליהנות מתזרים מזומנים בלי להשקיע מאמצים, בעיקר אם הוא נעזר בחברת אחזקה שדואגת לכל נושא השכירות, בין היתר: מציאת השוכרים ודאגה לתשלומים והתיקונים.

באמצעות השקעה נכונה שמותאמת לצרכיו של המשקיע, יכול מבצע הרכישה לשפר את רמת החיים שלו ושל בני ביתו ואף להבטיח את עתידם הכלכלי. כפי שצוין – היום, פחות כדאי להשקיע בנדל"ן בישראל משום שניתן למצוא נכסים במחירים משתלמים באזורים אחרים בהם גם תנאי המיסוי טובים יותר והביקוש אחר דירות גבוה.

 

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ זוגי – תגרמו לזוגיות שלכם להצליח
אתם לא צריכים לוותר מראש בכל פעם שהזוגיות שלכם נתקלת בקשיים. במקום זאת אתם צריכים לחשוב צעד אחד קדימה...
קרא עוד »
דצמ 17, 2021
תמונות לסלון מודרני, לרוחב ולאורך, בחרו חכם
הסלון הוא המקום בו אנשים מבלים זמן רב ולכן חשוב שתהיה בו תמונה טובה. אתה יכול להשתמש בתמונות כדי לגרום...
קרא עוד »
פבר 10, 2023
קניית דירה ב "מחיר למשתכן"
 לשים לב אישור עקרוני למשכנתא: יש לקבל אישור עקרוני לקבלת משכנתא לפני שניגשים למכרז, מכיוון שחתימת...
קרא עוד »
יונ 30, 2019