מה אפשר לעשות עם תכשיטים ישנים שקיבלת בירושה?

תכשיטים

תכשיט הוא פריט בעל ערך רב. הערך שלו נמדד בעיקר לפי השווי של חומרי הגלם מהם הוא עשוי. ככל שהוא מכיל יותר יהלומים, זהב או אבנים יקרות מסוגים נוספים כך הערך של התכשיט נוסק מעלה. אם קבלתם תכשיטים ישנים בירושה מסתבר שאתם מבררים מה אפשר לעשות בהם. ככלות הכול מדובר על פריטים שערכם רב – מה נכון לעשות בהם?

הנוסטלגיה והזיכרונות

יש אנשים שעבורם התכשיט של אימא, סבתא או כל דמות אחרת שהייתה קרובה ועתה היא איננה עוד בין החיים, הוא פריט נוסטלגי שמכיל בתוכו את כל הזיכרונות וחוויות העבר. אנשים אלו יתקשו להיפרד מהתכשיטים, והם ישמרו אותם בקנאות רבה במקום מוגן היטב. פעמים הם יבחרו לענוד את התכשיט היפה מבין כולם ולחוש את הקרבה הפיסית לזיכרונה של הדמות. ופעמים יעמדו התכשיטים עמוק בארון כאבן ללא הופכין.

ערך כספי

אך אנשים אחרים מתנהלים בצורה שכלית ובוחנים בראייה קונקרטית את התכשיט – כמה הוא שווה ומה הערך שלו? באיזו דרך ניתן למכור את התכשיטים ולקבל תמורתם סכום גדול יותר של כסף. ואכן, תכשיטים שקבלתם בירושה עשויים להיות שווים הון רב והתמורה שתקבלו עליהם עשויה להיות משמעותית. כמובן שהדבר נמדד בהתאם למרכיבי התכשיט ולמשקל שלו. גם במקרים בהם יש לחלק את הירושה בין מספר יורשים יהיה נכון למכור את התכשיטים ולאחר קבלת התגמול להתחלק בסכום שהתקבל.

שמאות מדויקת של התכשיט

כדי לדעת מהו הערך האובייקטיבי של התכשיטים שלכם חשוב לבצע בדיקת שמאות מקצועית שתכלול בדיקה ושקילה של כמות החומר וערכו. בדיקה זו יכול לבצע יהלומן או מוכר תכשיטים, אם כי לעיתים יהיה נכון יותר לפנות אל שמאי מומחה בתחום התכשיטים והיהלומים שיבחן את התכשיטים בעין מקצועית וחסרת שיקולים צדדיים. הוא יוכל לספר לכם על הערך האמתי של התכשיטים ועל הסכום שתוכלו לקבל תמורתם.

חידוש ושדרוג תכשיטים

מלבד לאפשרות של מכירת התכשיטים קיימת גם אפשרות של שדרוג תכשיט קיים. השדרוג נעשה על ידי צורף שמחדש את המראה בתהליך מיוחד שחותר להשיג מראה עכשווי ויפה שימצא כמובן חן בעיניכם.

המידע באדיבות אתר https://diamonds4u.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חליפות חתן לעונת הקיץ
מהן חליפות החתן המתאימות ביותר לחתונה בקיץ? כבכל עונה אחרת, חלק לא מבוטל מהחתונות נערך באולמות...
קרא עוד »
מאי 19, 2021
מהי מחלקה סיעודית לקשישים ולמי זה מתאים?
בתי אבות, דיור מוגן, מעונות לגיל הזהב, יש אין ספור שמות למקומות המיועדים לקשישים שרוצים לחיות בקהילה...
קרא עוד »
פבר 28, 2021
משלוח מדלת לדלת
בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה ברורה של עלייה בכמות המשלוחים, היות ואנשים רבים בוחרים לרכוש את כל...
קרא עוד »
ינו 25, 2021