איתור כספים אבודים – המסלקה הפנסיונית

לא מעט ישראלים אינם מודעים לעובדה שיש להם כספים בחשבונות שונים של קרנות פנסיה, אותם הם יכולים לקבל באמצעות איתור כספים אבודים, למשוך או להעביר לתוכנית הפנסיה הנוכחית שלהם.

הסיבה לכך היא פשוטה, במהלך השנים אנחנו עברנו מקומות עבודה שונים, בכל מקום ייתכן ופתחו עבורנו קרן פנסיה אליה העבירו כספים, אנחנו לא תמיד התייחסנו לכך או ידענו שיש לנו אפשרות להעביר את הכספים לקרן אחת, וכך נוצר מצב שישנו כסף אשר שייך לנו באופן עקרוני ויושב בקרנות פנסיה שונות.

צריך לומר, אין בכך פסול ואין בכך שום בעיה מבחינה כלכלית. אנחנו יכולים לאפשר לכסף להמשיך ולשבת בקרן מסוימת, מבלי שייגרם לו נזק. יחד עם זאת, אם אנחנו לא נדע למשוך אותו בזמן, אז אנחנו עלולים להפסיד אותו. לכן, מוטב שאנחנו נמשוך אותו כמה שיותר מהר, להעביר אותו אל קרן פנסיה אותה אנחנו מנהלים ביום יום, וכך כשנפרוש מהעבודה ונצא לפנסיה, תהיה לנו אפשרות להשתמש בו באופן סדיר.

כיצד בודקים מה מצבנו?

בשביל לוודא האם יש לנו כסף "אבוד" בקרן פנסיה כזו או אחרת, אנחנו יכולים להשתמש בשירותיהם של אנשי מקצוע וכן אנחנו יכולים להשתמש באתרי אינטרנט כמו המסלקה הפנסיונית שיכולים לבצע עבורנו את הבדיקה. ישנם כלים שונים שקיימים ברשת, דרכם אפשר לבחון מה מצבנו והאם באמת ישנו כסף ששייך לנו במקום כזה או אחר, ואיך אנחנו יכולים להגיע אליו ולהעביר אותו לקרן הפנסיה שלנו.

צריך להדגיש, אחרי שמוצאים כסף בקרן פנסיה כזו או אחרת, יהיה נכון לבצע בדיקה מול הקרן עצמה בשביל לבחון איך אנחנו מעבירים אותו לקרן שלנו, מבלי שנמשוך אותו לעו"ש, על מנת שלא נשלם עמלות או מסים שונים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם