משכנתא לכל מטרה? 5 מטרות נפוצות

תשואות פיננסים

המאמר באדיבות תשואות פיננסים

משכנתא לכל מטרה היא דרך של בעל נכס לקבל סכום כספי גבוה כהלוואה עבור מטרות שונות בחייו. הבנק שוקל כל בקשה בכובד ראש תוך התחשבות בכמה קריטריונים כמו ערך הנכס, גילם של הלווים, סך ההכנסות החודשיות שלהם, קיומה של משכנתא על הנכס ועוד.

מטרת הכספים היא אחד מהקריטריונים המהותיים והמלווים מעניקים לכל משקל כבד בהחלטתם.

מטרות נפוצות

  1. איחוד הלוואות יקרות אשר נלקחו בעבר בריביות גבוהות ובתנאים פיננסיים לא נוחים. כל הלוואה נלקחה במועד אחר ולתקופה של כמות שנים אחרת. הדבר יצר ערפול ובלבול גדול ולכן המטרה היא להחזיר את כל כספי ההלוואות ולקחת הלוואה אחת בתנאים הרבה יותר טובים אשר קיימת אפשרות כספית להחזיר אותה.
  2. תשלום חובות שצבר הלקוח לגורמים שונים כמו רשויות המס, ספקים, חברות אשראי ועוד. הלקוח חישב את סך החובות והוא מודע לסדר הגודל של הכספים אשר להם הוא זקוק. הלקוח מעוניין ליישר קו ולשלם לכולם את החובות מתוך כספי ההלוואה החדשה כך שיישאר לו לשלם רק לגורם אחד שהוא הבנק עבור ההלוואה הגדולה.
  3. צורך בסכום גדול של כסף כדי לסייע לילדים לרכוש דירה. הם זקוקים להון עצמי וההורים ייקחו הלוואה כדי לסייע להם לצבור את הסכום הכספי אשר חסר להם.
  4. לכל מטרה חוקית אשר עבורה באדם זקוק לכסף, אך עליו לדווח לגורם המלווה לאן מיועד הכסף וזאת כדי למנוע פעולות אשר אינן חוקיות.
  5. מטרות כמו מימון לימודים, מימון שיפוץ מאסיבי בבית הכולל עלויות נרחבות של שיפוץ ורכישת חומרי בנין, העסקת קבלנים, רכישת ציוד חשמלי, ריהוט, ארונות מטבח, כלים סניטריים, אריחים, פרקט והרבה מאד פריטים נוספים.

עבור הלקוח מדובר בעסקה נוחה מאד בה הוא ממשכן את הבית, אך ממשיך לגור בו ובמקביל הוא מקבל סכום כסף נכבד לביצוע התוכניות שלו.

כל מי שלוקח הלוואה מודע לעלויות החודשיות ולפרק הזמן שבו עליו להחזיר את הכספים. הלקוח   מבצע את התחשיב כך שהוא יכול לעמוד מדי חודש בעלויות הללו.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פקודות למסחר עצמאי בבורסה
פקודות למסחר עצמאי בבורסה, מעניקים את השקט שכל סוחר צריך לעצמו כדי לא ליפול בפח בקניית מניה יקרה מידי...
קרא עוד »
מאי 10, 2021
יתרונות וחסרונות בהזמנת מוצרים מסין
החלטתם לייבא מסין? מצוין. אם עברתם את שלבי התכנון והמיון של פרויקט הייבוא שלכם, ובחרתם מוצרים...
קרא עוד »
נוב 23, 2019
איטום קירות – דגשים לעבודה נכונה
בית חזק, מורכב גם מחומרים חזקים. בית שיש בו קירות רעועים, כדרי מאוד לבדוק על טיפול יעיל בו, אשר אינו...
קרא עוד »
מרץ 26, 2020