משכנתא לכל מטרה? 5 מטרות נפוצות

המאמר באדיבות תשואות פיננסים

משכנתא לכל מטרה היא דרך של בעל נכס לקבל סכום כספי גבוה כהלוואה עבור מטרות שונות בחייו. הבנק שוקל כל בקשה בכובד ראש תוך התחשבות בכמה קריטריונים כמו ערך הנכס, גילם של הלווים, סך ההכנסות החודשיות שלהם, קיומה של משכנתא על הנכס ועוד.

מטרת הכספים היא אחד מהקריטריונים המהותיים והמלווים מעניקים לכל משקל כבד בהחלטתם.

מטרות נפוצות

  1. איחוד הלוואות יקרות אשר נלקחו בעבר בריביות גבוהות ובתנאים פיננסיים לא נוחים. כל הלוואה נלקחה במועד אחר ולתקופה של כמות שנים אחרת. הדבר יצר ערפול ובלבול גדול ולכן המטרה היא להחזיר את כל כספי ההלוואות ולקחת הלוואה אחת בתנאים הרבה יותר טובים אשר קיימת אפשרות כספית להחזיר אותה.
  2. תשלום חובות שצבר הלקוח לגורמים שונים כמו רשויות המס, ספקים, חברות אשראי ועוד. הלקוח חישב את סך החובות והוא מודע לסדר הגודל של הכספים אשר להם הוא זקוק. הלקוח מעוניין ליישר קו ולשלם לכולם את החובות מתוך כספי ההלוואה החדשה כך שיישאר לו לשלם רק לגורם אחד שהוא הבנק עבור ההלוואה הגדולה.
  3. צורך בסכום גדול של כסף כדי לסייע לילדים לרכוש דירה. הם זקוקים להון עצמי וההורים ייקחו הלוואה כדי לסייע להם לצבור את הסכום הכספי אשר חסר להם.
  4. לכל מטרה חוקית אשר עבורה באדם זקוק לכסף, אך עליו לדווח לגורם המלווה לאן מיועד הכסף וזאת כדי למנוע פעולות אשר אינן חוקיות.
  5. מטרות כמו מימון לימודים, מימון שיפוץ מאסיבי בבית הכולל עלויות נרחבות של שיפוץ ורכישת חומרי בנין, העסקת קבלנים, רכישת ציוד חשמלי, ריהוט, ארונות מטבח, כלים סניטריים, אריחים, פרקט והרבה מאד פריטים נוספים.

עבור הלקוח מדובר בעסקה נוחה מאד בה הוא ממשכן את הבית, אך ממשיך לגור בו ובמקביל הוא מקבל סכום כסף נכבד לביצוע התוכניות שלו.

כל מי שלוקח הלוואה מודע לעלויות החודשיות ולפרק הזמן שבו עליו להחזיר את הכספים. הלקוח   מבצע את התחשיב כך שהוא יכול לעמוד מדי חודש בעלויות הללו.

 

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה למבוגרים הם סוג של מוצר המשמש מבוגרים לספיגת השתן. מוצרים אלה יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר והם זמינים בגדלים וצורות שונות.

קרא עוד »

פתיחת עוסק מורשה

עוסק הוא גוף שמוכר מוצרים לצרכנים. סוחר יכול להיות יצרן, קמעונאי או סיטונאי. פתיחת עוסק פטור אצל רואה חשבון הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הפיכתו לעוסק

קרא עוד »