איך מקבלים את התשלום בעת הפרישה – אבנר הייזלר?

אחת השאלות, הנשאלות בקרב חוסכים שדאגו לעצמם והשכילו לחסוך ביטוח מנהלים היא הדאגה על מצב הכסף שלהם, משום שהם מפחדים כי לאחר שדאגו לחסוך כל חייהם הן כעצמאיים והן כשכירים הם לא יוכלו לקבל את הכסף, ברגע האמת שיצטרכו לכך. אבנר הייזלר מציין כי ביטוח מנהלים הינו ביטוח פנסיוני שבו החוסך מקבל קצבה חודשית בהגיעו לגיל פרישה,  גיל 62 לנשים וגיל 67 לגברים. אצל שכיר המעסיק משתתף יחד עמו בתקרה מסוימת ואצל עצמאי הוא מפריש לעצמו מההכנסות שלו, לכן חוסכים רבים פוחדים כי לא יהיה להם מספיק כסף בהגיעם לפנסיה מכל מיני סיבות אחרות.  אבנר הייזלר מומחה לתביעות נגד חברות הביטוח מקל עליכם בעניין זה.

כיצד מתקבל התשלום בגיל הפרישה?

אבנר הייזלר מציין כי תהליך הקבלה של התשלום מתחלק לפי שנים כך, חוסכים פנסיוניים שיש להם ביטוח מנהלים לפני שנת 2008, וחוסכים פנסיוניים שיש להם ביטוח מנהלים אחרי שנת 2008. אבנר הייזלר טוען כי שנה זו חשובה להיקפי הביטוח, משום שאז  חוקק חוק ששינה את עולם הביטוח מקצה לקצה.

  • חוסכים עד שנת 2008

 

חוסכים אלו רכשו פוליסת ביטוח, שתפקידה היה לשלם קצבה חודשית לאחר גיל הפרישה. קצבה זו הייתה מושלמת באופן חד פעמי סכום גבוה מאד בפעם אחת או בקצבה חודשית על פי בחירת המבוטח.

  • חוסכים החל משנת 2008

 

פוליסת ביטוח, הנותנות רק קצבה חודשית.

קיימים הבדלים בין החוסכים משנת 2008 לחוסכים מ2008 את הכספים שהופקדו לאחר שנת 2008 יוכל החוסך לקבל כקצבה בלבד, אך אדם שהצליח לצבור קצבה באופן חודשי של 3.850 שקלים יוכל להמשיך למשוך את הכסף שצבר עד אז באופן חד פעמי.

אבנר הייזלר טוען כי כאשר החוסך מגיע לגיל פרישה ברשותו לבחור מסלול מיוחד המתאים לו מבין המסלולים הקיימים. בפוליסת הביטוח בהיקף של חודשים, כדי שבמידה  ולא יוכל להתנהל מכל סיבה שהיא הכסף יגיע למוטבים גם במהלך התקופה לדוגמא חוסך שבחר לחסוך במשך 240 חודשים שהם 20 שנים ונפטר שנה אחר כך, המוטבים יוכלו לקבל את הכסף שנצבר לזכותו.

אם כך ניתן לומר כי על החוסכים אין צורך לדאגה בעניין קבלת התשלום בעת הפרישה, ביטוח מנהלים מאפשר לקבל את התשלום בהגיע לגיל פרישה, ואף מגן על האדם מפני מוות חלילה כך שאבנר הייזלר מציין שאין לחוסכים צורך בחשש.

*יודגש כי אבנר הייזלר אינו עורך דין, אך מומחה בהגשת תביעות אל מול חברות הביטוח על כל הצד הפרוצדורלי.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

גיטרות בס

גיטרות בס

גיטרה בס היא גיטרה חשמלית, בעלת מבנה דומה לזה של גיטרה חשמלית רגילה. יחד עם זאת, יש לה 4 מיתרים בלבד, אשר כולם מנגנים צלילים

קרא עוד »