איך מקבלים את התשלום בעת הפרישה – אבנר הייזלר?

תשלום בעת הפרישה

אחת השאלות, הנשאלות בקרב חוסכים שדאגו לעצמם והשכילו לחסוך ביטוח מנהלים היא הדאגה על מצב הכסף שלהם, משום שהם מפחדים כי לאחר שדאגו לחסוך כל חייהם הן כעצמאיים והן כשכירים הם לא יוכלו לקבל את הכסף, ברגע האמת שיצטרכו לכך. אבנר הייזלר מציין כי ביטוח מנהלים הינו ביטוח פנסיוני שבו החוסך מקבל קצבה חודשית בהגיעו לגיל פרישה,  גיל 62 לנשים וגיל 67 לגברים. אצל שכיר המעסיק משתתף יחד עמו בתקרה מסוימת ואצל עצמאי הוא מפריש לעצמו מההכנסות שלו, לכן חוסכים רבים פוחדים כי לא יהיה להם מספיק כסף בהגיעם לפנסיה מכל מיני סיבות אחרות.  אבנר הייזלר מומחה לתביעות נגד חברות הביטוח מקל עליכם בעניין זה.

כיצד מתקבל התשלום בגיל הפרישה?

אבנר הייזלר מציין כי תהליך הקבלה של התשלום מתחלק לפי שנים כך, חוסכים פנסיוניים שיש להם ביטוח מנהלים לפני שנת 2008, וחוסכים פנסיוניים שיש להם ביטוח מנהלים אחרי שנת 2008. אבנר הייזלר טוען כי שנה זו חשובה להיקפי הביטוח, משום שאז  חוקק חוק ששינה את עולם הביטוח מקצה לקצה.

  • חוסכים עד שנת 2008

 

חוסכים אלו רכשו פוליסת ביטוח, שתפקידה היה לשלם קצבה חודשית לאחר גיל הפרישה. קצבה זו הייתה מושלמת באופן חד פעמי סכום גבוה מאד בפעם אחת או בקצבה חודשית על פי בחירת המבוטח.

  • חוסכים החל משנת 2008

 

פוליסת ביטוח, הנותנות רק קצבה חודשית.

קיימים הבדלים בין החוסכים משנת 2008 לחוסכים מ2008 את הכספים שהופקדו לאחר שנת 2008 יוכל החוסך לקבל כקצבה בלבד, אך אדם שהצליח לצבור קצבה באופן חודשי של 3.850 שקלים יוכל להמשיך למשוך את הכסף שצבר עד אז באופן חד פעמי.

אבנר הייזלר טוען כי כאשר החוסך מגיע לגיל פרישה ברשותו לבחור מסלול מיוחד המתאים לו מבין המסלולים הקיימים. בפוליסת הביטוח בהיקף של חודשים, כדי שבמידה  ולא יוכל להתנהל מכל סיבה שהיא הכסף יגיע למוטבים גם במהלך התקופה לדוגמא חוסך שבחר לחסוך במשך 240 חודשים שהם 20 שנים ונפטר שנה אחר כך, המוטבים יוכלו לקבל את הכסף שנצבר לזכותו.

אם כך ניתן לומר כי על החוסכים אין צורך לדאגה בעניין קבלת התשלום בעת הפרישה, ביטוח מנהלים מאפשר לקבל את התשלום בהגיע לגיל פרישה, ואף מגן על האדם מפני מוות חלילה כך שאבנר הייזלר מציין שאין לחוסכים צורך בחשש.

*יודגש כי אבנר הייזלר אינו עורך דין, אך מומחה בהגשת תביעות אל מול חברות הביטוח על כל הצד הפרוצדורלי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחיר ציפוי שיניים – לא צריך לשלם ביוקר
כיום מחיר ציפוי שיניים מקובל הוא באזור של 1000 שקלים לכל שן וזאת כאשר מדובר על ציפוי למינייט. במידה...
קרא עוד »
פבר 18, 2021
הרמת עפעפיים – הדרך הנכונה להצעיר את העיניים 
הרמת עפעפיים, הידוע גם בשם blepharoplasty, הוא הליך קוסמטי שנועד להצעיר את המראה של העיניים. ככל שאנו...
קרא עוד »
יול 18, 2023
כמה עולה לתחזק אתר אינטרנט ממוצע
אם אתם מחפשים אחר מחיר מקובל של תחזוקת אתר מקצועי, דעו לכם כי תצטרכו לשלם בדרך כלל באזור של 1000 שקלים...
קרא עוד »
אוג 11, 2021