5 טיפים לתחזוקה נכונה של מצבה

המצבה של האהובים לכם היא הזיכרון האחרון שנותר לכם מהם. בדיוק מהסיבה הזו, משפחות רבות רוצות לשמר את זיכרון יקיריהן באופן המכבד והאוהב ביותר, גם אם עברו שנים רבות מאז מותם. פרטים במאמר שלפניכם.

טיפול קבוע במצבה – מאפשר לכם לחסוך בעלויות

תחזוקה מצבות היא משימה שעבורה סביר כי תחפשו חברה למצבות בירושלים או כל קבלן מצבות אחר, בייחוד אם המצב הפיזי של המצבה הוא מאתגר במיוחד. אבל במקרים אחרים, ניתן לדחות את הטיפול המקצועי, על ידי שגרת תחזוקה הולמת.

ישנן כמה וכמה דרכים לשמור על המצבה של האהובים שלכם בתקינות לאורך שנים. וכדי לסייע לכם, אספנו לכם חמישה טיפים לתחזוקה נכונה של המצבה:

  1. ניקוי חיצוני – בכל פעם שאתם באים לבקר את בן המשפחה שהלך לעולמו, פנו את השטח העליון של המצבה משאריות של עלים, אבנים וחול. כך תוכלו לראות אם יש סדקים או קיימות פגיעות שמצריכות טיפול מקצועי.
  2. שטיפה במים וסבון – באותה הזדמנות, תשקיעו כמה דקות בשטיפת המצבה במים וסבון. לא רק לטובת ההרגשה האישית הטובה שלכם, אלא גם כדי להסיר מן המצבה שאריות של לכלוך או חומרים שיכולים לפגוע באיכות המצבה.
  3. טיפול בחלודה – במידה וחלקי המתכת במצבה שלכם כבר מתחילים להראות סימני חלודה, אתם יכולים לרכוש צבע נגד חלודה ולהגיע לקבר כדי לחזק אותן בעצמכם.
  4. החלפת אותיות וחלקי מתכת – כאשר המצב של חלקי המתכת במצבה (כולל בית המנורה) הוא כבר בלתי נסבל, אין ברירה אלא להחליף את החלקים האלו ולהחזיר עטרה ליושנה במהירות.
  5. עקירת שורשים וטיפול בצמחים – אם אתם רוצים לשמור על גוף המצבה ללא סדקים, טפלו בעצים ובצמחים הנמצאים בסמוך למצבה, כדי שלא יגדלו ללא שליטה בצורה מסוכנת.

טיפול מסור למצבה מטופחת

אם אין ביכולתכם לעמוד בתחזוקת המצבה בעצמכם, ייתכן מאוד שתרצו לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע מנוסים בתחום. זו היא החלטה פשוטה שיכולה לעזור לכם להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמכם, בכל פעם שאתם מגיעים לבית הקבורות, לחלוק כבוד לאדם יקר ואהוב שלא נמצא עוד איתנו.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מיסוי תושב חוזר

מיסוי תושב חוזר

מיסוי תושב חוזר נחשב לאחד הנושאים המדוברים ביותר בתקופה האחרונה, היות ולא מעט אנשים החליטו לאחרונה לחזור לארץ, לאחר שהייה של שנים ארוכות בחו"ל. יש

קרא עוד »