ייעוץ פרישה – למה אתם חייבים?

כל אחד מאתנו יגיע ביום מן הימים לגיל בו הוא מסיים את הקריירה. וגם אם הוא הצליח מאוד במקום העבודה שלו, ואפילו היה בטוח שלעולם לא יוכלו להסתדר בלעדיו – הגיל בכל זאת עושה את שלו. כאשר מגיעים לשלב בו הכוחות כבר אינם כמו שהיו פעם, והקידמה המתחדשת לצד הצעירים האמביציונרים דוחקים את רגלי המבוגרים, הללו מוצאים את עצמם מחוץ לתמונה. זה הזמן לשמו הם הפרישו לכל אורך שנות העבודה שלהם כספים לפנסיה. לאחר הפרישה הם מתחילים ליהנות מהחסכונות ולחיות מהם.

ייעוץ עוד לפני הפרישה

היות ולקראת הפרישה צריך לקבל החלטות הרות משקל ביחס לדמי הפנסיה שמקבלים, חשוב מאוד להתנהל על פי הדרכה מקצועית. וזאת על ידי יועץ פנסיוני. בתחום הייעוץ הפנסיוני יש שני סוגים של יועצים, וחשוב מאוד להבחין בין שניהם.

  1. יועץ מטעם חברת ביטוח – יועץ שעובד בחברת ביטוח ומקבל את שכרו מהחברה. הוא מציע שירותי ייעוץ ללא תשלום. אך הייעוץ שלו אינו אובייקטיבי. וההסבר ברור – הוא לא עובד אצלכם אלא אצל החברה המבטחת. כך שהוא משרת את האינטרס שלכם ולא את שלכם, ואם יש ניגודי אינטרסים ידכם תהיה על התחתונה.
  2. יועץ פרטי – יועץ פרטי הוא איש מקצוע שמציע שירותים פרטיים למבוטחים, והוא גובה סכום של מאות שקלים על כל פגישה. יש אנשים שנרתעים מלפנות לייעוץ כזה בגין העלות שלו. אך יש להבין כי יועץ כזה מגיע לפגישה עם אינטרס אחד – לשרת אתכם ואת הרווח הכספי לכם. כך שהייעוץ שלו עשוי לחסוך לכם הרבה מאוד כסף.

לסיכום, חשוב לקבל ייעוץ פרישה עוד לפני הגעתה, כדי להכין את הקרקע ולהימנע מהחמצת הזדמנויות ופספוס של סכומי כסף משמעותיים.

קראו כיצד סיטרין ייעוץ פנסיוני לחברות וארגונים יוכלו לסייע גם לכם

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם