ביטוח עבודות תמ"א – במה זה יעזור מול הקורונה

פרויקט תמ"א 38 או כל פרויקט אחר אשר מתבצע בתחום ההתחדשות העירונית, הם מיזמים מורכבים וסבוכים, כיוון שהם כוללים שלבים רבים של תהליכי בניה.

חלק מהפעולות מתבצעות במבנה הקיים כמו חיזוק היסודות וחלק מהעבודות נעשות מעל המבנה הקיים, על ידי בניית כמה קומות ובהן דירות בהתאם להיתר.

 

רכישת פוליסת ביטוח לעבודות קבלניות

לאור זאת, גם פוליסת הביטוח אשר נרכשת על ידי הקבלן בנויה מכמה רבדים וכוללת מספר תרחישים אשר קשורים ליכולותיו המקצועיות והפיננסיות של הקבלן וגם פיצוי במקרה של איחור או עיכוב בביצוע העבודות עקב כוח עליון.

ואכן לאור מה שקורה בחודשים האחרונים קיימת השפעה רבה של המצב על ההתקדמות בפרויקטים השונים. עובדים רבים לא הגיעו למקום העבודה, קבלני משנה רבים לא עבדו או הגיעו עם מעט פועלים וגם לא כל חומרי הגלם היו בהישג יד עקב אי הגעת חומרים מחו"ל ועצירה במערך הייצור במפעלים בארץ. עקב כך כל לוח הזמנים השתבש ונראה כי כל המיזם יסתיים במועד רחוק הרבה יותר מהצפי.

 

הכרה במגפת הקורונה ככוח עליון

אם המדינה תחליט כי יש להכיר במגפת הקורונה ככוח עליון בהתאם לכל מה שקרה בחברות הנדל"ן השונות והסכנה מקריסה כלכלית של ענף חשוב זה, הרי שחברות הביטוח יפצו את הקבלנים בהתאם לגובה הפיצוי אשר רשום בפוליסה אשר כל אחד מהם רכש.

אם המדינה לא תכיר בכך, תיוצר בעיה כלכלית אקוטית לכל הקבלנים ולכל מי שעוסק בביצוע של עבודות הקבלניות כולל תמ"א 38. קיימת סבירות גבוהה שחלק מהחברות ומהעסקים הללו יקרסו ויהיה להם קשה מאד לשקם את הפעילות הכלכלית שלהם לאור אי קבלת פיצוי כספי.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם