הלוואות בערבות המדינה – ככה עסקים קטנים יכולים להתקדם

אחת הבעיות הגדולות שעומדות בפני עסקים קטנים היא, קושי לגייס כספים מצד בנקים וגופים אחרים.

בעוד שעסקים גדולים ומבוססים, יכולים לגייס כספים להשקעות שונות בצורה פשוטה יחסית, שכן, יש להם נכסים להעמיד כערבויות וביטחונות, יש להם שם ומותג שהם יכולים להתבסס עליו, הרבה פעמים הם גם יותר מקושרים, ולכן גם אם זה הימור לתת להם הלוואות בערבות המדינה, עדיין הגוף המלווה יסכים לעשות זאת, הרי שאצל עסקים קטנים זה אחרת.

עסק קטן הוא חסר יכולות כלכליות, אין לו את הכלים להעמיד את הביטחונות והערבויות הנדרשות, הוא גם לא יכול להתבסס על שמו או על מוניטין מסוים. בנקים וגופים אחרים לא ימהרו לספק לו הלוואה, אלא בתנאים מאוד מגבילים. זה כמובן עלול לפגוע בו, אך גרוע מכך, זה פוגע בכלכלה המקומית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, כלכלות מתבססות על עסקים קטנים ובינוניים ולא על עסקים גדולים בהכרח.

 

כיצד ערבות מדינה יכולה לעזור

אחת הדרכים של המדינה לעזור לעסקים קטנים, היא באמצעות ערבות מדינה. הרעיון הוא פשוט. עסק שרוצה להצליח, פונה למדינה, מבקש ממנה לספק לו ערבות לצורך נטילת הלוואה. הוא מציג את כל הנתונים אשר מלמדים שהוא זקוק להלוואה ויוכל להחזיר אותה. המדינה מספקת לו ערבות, על פי התנאים שלה, וכך הוא יכול לקבל הלוואה מגורמים מלווים שונים. כולם חוקיים כמובן.

כך הוא יכול לקבל את הכסף ולעשות בו שימוש באופן חופשי. עם הזמן, הוא יחזיר לגוף המלווה את הכסף והערבות תהפוך להיות חסרת חשיבות. כמובן שאם חס וחלילה הוא לא יחזיר את הכסף, המדינה תפעיל את הערבות שלה, ותשתמש בה כפי שהיא מוצאת לנכון במקרה שלו.

 

צרו איתנו קשר עוד היום – פרץ פיננסים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם