עיצוב פנים ומיתוג העסק

עיצוב פנים ומיתוג העסק

המושג עיצוב פנים נכנס לתודעה שלנו ומקבל תפנית ומשמעות אחרת לגמרי ממה שהיה בעבר. אם פעם, אנשים רבים היו לוקחים השראה ממגזינים והולכים על זה“ ממש בעצמם, היום כמעט כולם יעזרו במעצב פנים, אדריכל או שילוב של השניים במטרה לעצב את החלל שלהם.  

הפעם בחרנו להציג בפניכם את הקשר בין עיצוב פנים ומיתוג העסק. אז בואו נתחיל קודם כל לעסוק במושג מינימליזם בהקשר של עיצוב פנים לעסקים ומשרדים.  

כאשר אנו מעצבים משרד או חלל עסקי מכל סוג שהוא אנחנו רוצים ליצור חלל נוח עם הרבה מקום שבו משתמשים בעיקר בחפצים בסיסיים עם מינימום דקורציה, כי הרי אנחנו רוצים למקסם את החלל לצרכים הפונקציונליים שלנו ולאפשר לעובדים להביא את עצמם לידי ביטוי בצורה המיטבית. 

היום, נהוג לעצב חללים עסקיים עם דגש על מינימליזם או על בסיס סגנון עיצוב מודרני עם ביטול של כל הקישוטים המיותרים בחלל ולפשט אותו לצורות גיאומטריות בסיסיות. יחד עם זאת, כאשר אנחנו מעצבים חלל עסקי ואין זה משנה אם מדובר במסעדת שף, סטודיו בו יוצרים עבודות אמנות וציורים בשילוב גלריה או משרד הייטק, אנחנו לא רוצים לפספס את נושא המיתוג, כלומר את הערכים אותם אנו מביאים לידי ביטוי דרך העיצוב. למיתוג יש השפעה אדירה להצלחת העסק וזה בא לידי ביטוי בין השאר גם בדרך שבה נבחר לעצב את החלל. 

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך עיצוב של חלל עסקי הוא לבצע חלוקה נכונה שלו. דרך החלוקה הנכונה נוכל לאפיין את העסק שלנו ולהכניס לידי ביטוי את כל אותם ערכים שאנחנו רוצים להבליט בין אם זה על ידי חומרי הגלם שנבחר, הקונספט העיצובי עליו תהליך העיצוב יתבסס, הדרך שבה נעצים את החלל, התאורה שנבחר למקם, הרהיטים, הדלתות, החלונות וכדומה. 

חלל עסקי – שמים דגש על הפונקציונליות

ברגע שאנחנו שמים דגש על פונקציונליות בחלל שלנו, אנחנו נותנים מענה מלא לכל פעולה או תהליך שמתבצעים בזמן אמת בעסק שלנו. הדרך לעשות זאת היא פשוט לפשט את תהליכים תוך כדי עבודה ולהכין רשימת צרכים מסודרת. בנוסף, דרך נוספת לתת מענה מלא לפריטים העיצוביים שאנחנו ממקמים בחלל היא לבחור פריטים שנותנים מענה נרחב לכמה שיותר צרכים. 

מדוע המיתוג של העסק חשוב גם בעיצוב?

הרעיון שעומד מאחורי מיתוג הוא בעצם להחדיר את העסק שלנו לשוק בצורה מיטיבה תוך זיהוי קהלי היעד שלנו וכך לאפשר ללקוחות להזדהות עם המותג בקלות. כשאנחנו מעצבים את החלל העסקי שלנו דרך אותו מיתוג אנחנו מספרים את הסיפור של החברה, העסק או החנות ומייצרים הבטחה ללקוחות שלנו וגם לעובדים שלנו שזה לא פחות חשוב. דרך עיצוב חנויות, עסקים ומשרדים אנו יכולים להטביע חותם ולייחד את העסק שלנו בהשוואה לאחרים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צילום מוצרים – כל היתרונות
אם תמונה שווה אלף מילים, תמונת מוצר מהממת שווה אלף כניסות לאתר. למרות שאין לי נתונים כדי לגבות את...
קרא עוד »
ינו 30, 2022
בדיקת כדאיות כלכלית
רכישה של נכס דורשת הבנה מעמיקה בתחום המקרקעין, שכן ברוב המקרים מדובר על עסקאות מורכבות. העלויות...
קרא עוד »
מרץ 26, 2020
וורלד 8 – נהנים מגלישה ושיחות בחו״ל במחירים מצוינים!
הסים הבינלאומי וורלד 8 World יכול לאפשר לכל אחד מכם שירצה בכך את האופציה ליהנות משיחות וגלישה בחו״ל...
קרא עוד »
אפר 18, 2022