רוצים לקחת משכנתא? תחילה בדקו את דירוג האשראי שלכם!

משכנתא

כאשר בנק או גוף פיננסי אחר רוצה לבחון האם להעניק לכם הלוואה/משכנתא או בקשת אשראי אחרת, הוא צריך לבדוק את רמת הסיכון במתן ההלוואה עבורכם. בעבר הבנק היה מבקש ערימה של טפסים, חתימה על חוזים והצהרות לגבי כך שמסרתם את כל הטפסים ולא החבאתם מהבנק הלוואות או הוצאות נוספות ובהתאם לכל הנתונים שהוא אסף עליכם בבנק ישראל, במערכת הבנקאית הפנימית ובמסמכים שהגשתם – הוועדה בודקת אם כדאי להעניק לכם את ההלוואה או חלק ממנה. כיום בזכות חוק נתוני אשראי כל הנתונים הקשורים להיבט הכלכלי שלכם מתועדים במאגר נתוני אשראי ואתם מקבלים ציון איכות מלשכת נתוני האשראי (יש כמה כאלה וכל אחת עם נוסחה משלה לדירוג שלכם) וככל שהוא יותר גבוה כך מצבכם יותר טוב.

מדוע חשוב לבדוק את דירוג האשראי לפני בקשת משכנתא?

דירוג אשראי אישי נמוך מסמן למעשה נורה אדומה לבנק שככל הנראה לא יסכים להעניק לכם משכנתא או שיעריך את מתן המשכנתא אליכם בסיכון גבוה יותר, מה שיעלה באופן אוטומטי ומשמעותי את הריביות ותנאי ההחזר של המשכנתא. לכן, לפני שאתם באים לבקש משכנתא מהבנק מומלץ לבדוק את דירוג האשראי שלכם, להתייעץ עם יועץ משכנתאות פרטי ולוודא מתי הטיימינג הנכון עבורכם לבקש משכנתא ובאילו מסלולים.

כיצד ניתן לשפר את דירוג האשראי שלנו?

כמובן ששיפור ציון דירוג האשראי שלכם לא קורה בלילה אחד והוא תוצאה של תקופה של התנהלות טובה בחשבון, עמידה בהתחייבויות שלכם, הימנעות מחריגה במסגרות אשראי השונות שלכם ועוד. כדאי גם להימנע מניצול מקסימלי של מסגרת האשראי שלכם, לשלם את ההלוואות שלכם בזמן, לדאוג שכל השיקים יכובדו כראוי וחשוב לבדוק את דירוג האשראי שלכם מפעם לפעם ואת השינויים שנוצרים בו בעקבות ההתנהלות שלכם.

פנו לחברת קליר כדי לבדוק את דירוגכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים למסחר בשוק ההון
היום ניתן למצוא לא מעט טיפים למסחר בשוק ההון, היות ורוב הישראלים כבר מזמן הבינו את הפוטנציאל העצום...
קרא עוד »
מאי 21, 2019
הרצאה על מכירות
בהרצאה על מכירות  אכסה את יסודות המכירות וכיצד להיות איש מכירות מצליח. הצעד הראשון הוא להבין מה נדרש...
קרא עוד »
ספט 16, 2022
טיפול בהוצאת היתר בניה
ברוב המקרים אדריכלים הם אלו שמגישים בקשה לקבלת היתר בנייה עבור הלקוחות שלהם בהתאם לשינויים שהם...
קרא עוד »
מאי 12, 2020