מה הוא קיבוע זכויות

אם אתם מתקרבים לגיל פרישה מהעבודה, חשוב שתדעו כי יש הטבות מס ששוות לכם הרבה כסף. על פי פקודת מס הכנסה הנוכחית, זכותכם לבצע בגיל פרישה פעולה שנקראת קיבוע זכויות. אם זה נראה לכם כמו עניין שולי, חשוב להבהיר כי לא כך המצב. הפעולה הזאת עשויה לחסוך לכם סכומי כסף עצומים. 

לשלם פחות על פיצויי הפרישה 

ברגע שאתם מגיעים לגיל הפרישה, חל שינוי עצום לא רק במצב התעסוקתי שלכם. זיכרו כי כשאתם פורשים ממקום העבודה אתם זכאים לקבל כספי פיצויים וכספי פרישה. משלב זה ואילך אתם צפויים להתקיים לא משכר עבודה או תקבולי העסק אלא מקצבאות שעומדות לזכותכם בגין קופות גמל וקרנות, פנסיה וכדומה. פעולה של קיבוע זכויות תאפשר לכם לשלם הרבה פחות מס עבור כספים המגיעים לכם. השילוב בין פיצויים לפורשים, פדיון דמי חופשה, הטבות סוציאליות ומיסוי של אפיקים פנסיוניים עשוי לעלות לכם בכסף רב. אולם, אם תקפידו לבצע קיבוע זכויות, תוכלו לקבל פטור נאה מאוד. כלומר, סך הטבות המס המגיעות לכם יכול להגיע עד למאות אלפי שקלים. 

איך מבצעים את הקיבוע 

את קיבוע הזכויות מקובל לבצע בסיוע של מומחים מטעם חברת הון חוזר לטיפול בענייני מס, החזרים וייעוץ לפורשים. טופס 161 ד' מאפשר לכם למלא את הבקשה לקיבוע הזכויות, על פי הפרופיל של הפיצויים והנכסים הפנסיוניים שלכם. חשוב להוסיף כי ברגע שמס הכנסה אישר את הבקשה, לא ניתן לבצע שינויים כלשהם אלא אם טרם חלפו ארבעה חודשים. 

לסיכום, על ידי שימוש בפטור שחל שמחושב יחסית על פיצויים, קצבאות, פנסיה ועוד, אפשר להפחית את המיסוי בצורה דרמטית. בדיקת חלופות והבנה כל המשתמע מכך יעזרו לכם ליהנות מיותר כסף פנוי, לאחר פרישה.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

דירות למכירה ביוון ליד הים

דירות למכירה ביוון ליד הים

לא מעט ישראלים מבינים כיום כי השקעות נדל"ן בחו"ל מהוות את הדבר האטרקטיבי ביותר. בעוד שדירות בישראל להשקעה עולות לא מעט וכן, המיסוי על דירות

קרא עוד »
איך לקבל פטור ממס שבח?

איך לקבל פטור ממס שבח?

במדינת ישראל כאשר מוכרים דירה יש לשלם מס שבח, אולם בהחלט לא בכל המקרים. כאן נכתוב על נושא זה: איך לקבל פטור ממס שבח? פטור

קרא עוד »