מה עושים כאשר חשבון המים חריג?

מה עושים כאשר חשבון המים חריג?

אחד מתפקידיה של חברת אחזקת מבנים הוא לבדוק את חיובי המים המתקבלים אחת לחודשיים מתאגידי המים. רמת צריכת המים אמורה להיות די דומה בחודשים השונים אם מבצעים הקבלה של העלויות החודשיות ולכן עובדי החברה בודקים כל חיוב שמגיע כדי לוודא שהדרישה היא סבירה ותואמת את הצריכה.

מה עושים כאשר חשבון המים חריג?

כל דרישת תשלום מוגזמת ולא הגיונית נבדקת בצורה מעמיקה כדי להבין ממה היא נובעת. יש כמה אפשרויות הגורמות לכך:

  • דליפה או פיצוץ בצנרת המים של קווי המים או הביוב המשותפת אשר גורמת לשימוש מוגבר ובזבוז של הרבה מאד מים, דבר המצריך בדיקה של אינסטלטור וטיפול מידי בבעיה הטכנית.
  • בעיה בשעון המים הגורמת לו לרוץ קדימה ללא קשר לצריכת המים. עקב נושא זה יש לקרוא לנציג התאגיד אשר יבדוק מהי התקלה ויאפס את השעון כך שיעבוד כראוי. מעבר לכך יש לבצע תחשיב של כל החיוב שבוצע ביתר עקב הקריאה השגויה ולזכות את הלקוח.
  • החלת חיוב חדש כל פי גודלם של הנכסים. קורים מקרים שתאגיד המים משנה את החיובים בהתאם למדידה חדשה של גודלן של הדירות והשטח המשותף, דבר אשר מקפיץ את חיובי המים. במקרים כאלה הנושא נבדק לעומק מול הרשות המקומית ובמידת הצורך מפנים עניין זה למהלכים משפטיים כדי שהחיוב יחזור להיות בהתאם למדידה שהייתה עד היום.

ההתנהלות של חברת הניהול בנושא חיובי המים 

עיקרון הפעולה הוא לטפל בכל נושא מיד כשהוא קורה ולא למשוך זמן. בדרך זו פותרים את הבעיה במהירות האפשרית, נמצאים עם היד על הדופק מול אנשי המקצוע, התאגיד או הרשות המקומית כדי לקדם את התהליך. בדיקת חשבון מים גבוה מתבצעת מיד עם קבלת החשבון. 

אם לא מטפלים בכך מידית, הנושא נסחב, החיובים עולים ועולים והחובות מצטברים. התנהלות בדרך זו צוברת גם קנסות וריביות ולכן היא דרך שאינה מומלצת ורצויה.

חברת הניהול מבצעת את הביקורות שלה באופן תכוף ולכן מוודאת שכל נושאי התחזוקה פועלים כראוי כולל תקינותם של קווי צנרת המים והביוב בכל הקומות ובגינה של הבניין המשותף.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתנפחים למכירה – מידע חיוני בנושא
כאשר מחפשים אחר מתנפחים למכירה יהיה רצוי לקחת בחשבון את העובדה כי ישנם 2 סוגים עיקריים של מתנפחים...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
תליית שלטים על בניינים
תליית שלטים הם חלק חשוב לכל מפרסם. הם עוזרים למשוך לקוחות ולקרב אותם לבניין. זוהי דרך פשוטה ויעילה...
קרא עוד »
יול 04, 2022
הדברת טרמיטים בבית
טרמיטים עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לבתים ויכולים להשפיע על שלמות ומבנה הבית שלכם. אם אתם מגלים...
קרא עוד »
אוג 17, 2022