מה עושים כאשר חשבון המים חריג?

מה עושים כאשר חשבון המים חריג?

אחד מתפקידיה של חברת אחזקת מבנים הוא לבדוק את חיובי המים המתקבלים אחת לחודשיים מתאגידי המים. רמת צריכת המים אמורה להיות די דומה בחודשים השונים אם מבצעים הקבלה של העלויות החודשיות ולכן עובדי החברה בודקים כל חיוב שמגיע כדי לוודא שהדרישה היא סבירה ותואמת את הצריכה.

מה עושים כאשר חשבון המים חריג?

כל דרישת תשלום מוגזמת ולא הגיונית נבדקת בצורה מעמיקה כדי להבין ממה היא נובעת. יש כמה אפשרויות הגורמות לכך:

  • דליפה או פיצוץ בצנרת המים של קווי המים או הביוב המשותפת אשר גורמת לשימוש מוגבר ובזבוז של הרבה מאד מים, דבר המצריך בדיקה של אינסטלטור וטיפול מידי בבעיה הטכנית.
  • בעיה בשעון המים הגורמת לו לרוץ קדימה ללא קשר לצריכת המים. עקב נושא זה יש לקרוא לנציג התאגיד אשר יבדוק מהי התקלה ויאפס את השעון כך שיעבוד כראוי. מעבר לכך יש לבצע תחשיב של כל החיוב שבוצע ביתר עקב הקריאה השגויה ולזכות את הלקוח.
  • החלת חיוב חדש כל פי גודלם של הנכסים. קורים מקרים שתאגיד המים משנה את החיובים בהתאם למדידה חדשה של גודלן של הדירות והשטח המשותף, דבר אשר מקפיץ את חיובי המים. במקרים כאלה הנושא נבדק לעומק מול הרשות המקומית ובמידת הצורך מפנים עניין זה למהלכים משפטיים כדי שהחיוב יחזור להיות בהתאם למדידה שהייתה עד היום.

ההתנהלות של חברת הניהול בנושא חיובי המים 

עיקרון הפעולה הוא לטפל בכל נושא מיד כשהוא קורה ולא למשוך זמן. בדרך זו פותרים את הבעיה במהירות האפשרית, נמצאים עם היד על הדופק מול אנשי המקצוע, התאגיד או הרשות המקומית כדי לקדם את התהליך. בדיקת חשבון מים גבוה מתבצעת מיד עם קבלת החשבון. 

אם לא מטפלים בכך מידית, הנושא נסחב, החיובים עולים ועולים והחובות מצטברים. התנהלות בדרך זו צוברת גם קנסות וריביות ולכן היא דרך שאינה מומלצת ורצויה.

חברת הניהול מבצעת את הביקורות שלה באופן תכוף ולכן מוודאת שכל נושאי התחזוקה פועלים כראוי כולל תקינותם של קווי צנרת המים והביוב בכל הקומות ובגינה של הבניין המשותף.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פאזל תלת מימד מקרטון – יצירה שווה במחיר מציאה
פאזלים מקרטון תלת מימדיים מציעים שילוב מענג של יצירתיות, פתרון בעיות וכיף טהור. דגמים אלה מציעים...
קרא עוד »
יול 12, 2023
סוגים של תנורי חימום לחורף
הישראלים הם לא כאלה שיודעים לסבול את הקור בצורה חיננית. ליתר דיוק יכולים לראות כיצד ישראלים לא משים...
קרא עוד »
דצמ 21, 2018
איפה כדאי להשקיע במציאות הפיננסית המורכבת של היום?
בנוף הפיננסי הדינמי והמורכב של היום, מציאת הזדמנויות ההשקעה הנכונות יכולה להיות משימה מאתגרת. אי...
קרא עוד »
יול 25, 2023