קרום לבן בעין, ממה הוא נגרם

קרום לבן בעין הוא מצב שעלול לגרום לראייה מטושטשת, רגישות לאור וקשיי ראייה. זה מתרחש כאשר קשתית העין הופכת עכורה או אטומה. זה יכול להיגרם על ידי פגיעה בקשתית העין או הצטברות נוזלים מתחתיה. הגורם לקרום לבן בעין אינו ידוע אך קיימים טיפולים רבים עבורו, כולל ניתוח להסרת עודפי נוזלים מתחת לקשתית העין, קבלו מידע על ניתוחי לייזר בעיניים. הממברנה יכולה לנבוע גם ממצב גנטי הנקרא "קשתית קולובומה" אשר קיים בדרך כלל בלידה. הוא מאופיין בשקע רדוד בקשתית, צד אחד של הקשתית שאינו מכסה את האישון. במצב זה, נוזל נאסף מתחת לכיסוי העין, וגורם לקרום לבן. אם הראייה של אדם מושפעת מקרום לבן בעינו, היא עלולה לעלות עם הגיל ולרדת עם הטיפול ככל שהוא מתבגר. 

ממה נגרם קרום לבן בעין?

קרום לבן בעין הוא סימפטום שכיח שיכול להיגרם ממספר מצבים רפואיים שונים. הסיבה השכיחה ביותר לקרום לבן בעין היא זיהום מחיידקים או וירוסים. קרום לבן יכול להיגרם גם על ידי כמה הפרעות אחרות כמו מחלת בלוטת התריס, סרקואידוזיס ולוקמיה.

אצל מי הוא נפוץ?

קרום לבן בעין הוא מצב הגורם לקרנית להיות עכורה. מצב זה משפיע הן על העיניים של בני האדם והן של בעלי החיים. קרום לבן בעין נגרם על ידי מצב הנקרא keratoconjunctivitis sicca, הידוע גם בשם עין יבשה. הקרום הלבן בעין מופיע כאשר יש חוסר איזון של דמעות וליחה שמוביל לשפע יתר של דמעות בצד אחד של הקרנית. הגורם העיקרי למצב זה הוא יובש כרוני או גירוי משימוש ארוך טווח בטיפולים בדמעות מלאכותיות או שימוש בעדשות מגע. גורמים אלו יכולים להיות גם גורם תורם לקרום לבן בעין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מעבדה עד הבית – מתקנים את הטלפון בלי לצאת מהבית
אין לכם זמן לצאת מהבית כדי לתקן את המכשיר הסלולארי? צריכים טכנאי מקצועי שיבוא ישירות אליכם כדי לבדוק...
קרא עוד »
דצמ 22, 2020
מה זה ERP?
מה זה ERP במילים פשוטות? תכנון משאבים ארגוניים ( Enterprise resource planning) הוא תהליך שמשמש חברות כדי לנהל ולשלב...
קרא עוד »
ספט 23, 2019
הצבת כספומטים לעסק
הצבת כספומטים לעסק מהווה את אחת הדרכים היעילות והמשתלמות ביותר, על מנת להגדיל את החשיפה לבית העסק....
קרא עוד »
מאי 27, 2020