המכירות בעסק עצרו? זה מה שאפשר לעשות

אחד הדברים החשובים בפעילותו של כל עסק הוא נושא המכירות. בעסקים קטנים לרוב בעל העסק או עובד מטעמו יהיו אחראים על נושא המכירות מול הלקוחות ואילו בעסקים גדולים יהיו כבר תהיה מחלקת מכירות עם כמה אנשי מכירות, מנהל מחלקה, מערכת CRM, עמדות מוקד והכול יהיה מסודר ומקצועי – עד לרמת ההכשרה של העובדים. כדי שהעסק ימשיך להתקיים ואף לצמוח הוא צריך להקפיד על שימור לקוחות קיימים אך במקביל על קבלת לקוחות חדשים. כדי לעשות זאת תצטרכו לבנות תוכנית אסטרטגית לשיווק ומיתוג העסק כדי להביא לידים ומתעניינים חדשים ומצד שני לשפר את היכולות המקצועיות של אנשי המכירות שלכם.

לשיפור המכירות בעסק >>>

מה קורה במידה והמכירות בעסק עצרו?

אם אין לכם מספיק מכירות בעסק זה יכול לקרות מכמה סיבות: הקמפיינים שלכם לא מספיק טובים כדי להניב לכם לקוחות או שאנשי המכירות שלכם פשוט סוגרים מכירות בקצב נמוך מאוד. תיתכן אופציה נוספת שבה המוצר/השירות פשוט לא מספיק בעלי ערך עבור הלקוחות ואלה עשויים להעדיף את המתחרים שלכם. 

לאימון מכירות לעסקים >>>

מה נעשה במקרה כזה?

  • נשכור שירותים של חברת ייעוץ עסקי או אסטרטגי – נאפיין את הפעילות של העסק, הקמפיינים, המיתוג, המסרים ועוד. נבדוק היכן נוכל לשים את האצבע על הנקודות החלשות בשרשרת המכירות שלכם בארגון ואז נדע כיצד לטפל בה.
  • הכשרות מקצועיות – בין אם אתם מנהלים את המכירות שלכם או שיש לכם אנשי מכירות שעושים את השיחות/הפגישות מול הלקוחות דאגו להכשרות מקצועיות שישפרו את הביצועים.
  • שיווק נכון – ייתכן ומשהו בקמפיין השיווק והפרסום שלכם לא תקין. בין אם מדובר על מיתוג לקוי, מסרים שקריים בנוגע למה הלקוח מקבל בפועל/נחשף אליו בשיחת טלפון עם נציג המכירות שלכם לעומת מה שהוא ראה במודעה ועוד.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קופונים לארוחת בוקר – לפתוח את הבוקר בכיף
זוגות רבים נהנים לפתוח את הבוקר בארוחה זוגית מזינה וטעימה, אשר מוגשת באחד מבתי הקפה בכל רחבי...
קרא עוד »
יול 02, 2020
מי השקיע מיליונים בסטארט אפ של מתי כוכבי
חלומו של כל יזם, של כל אחד שמקים סטארטאפ, להגיע אל הנקודה בה הוא יכול להציג אותו בפני משקיעים עם כיסים...
קרא עוד »
אפר 26, 2020
למי פונים לניקוי אחרי שריפה
אתם יודעים כיצד התפתח האדם להיות בעל החיים המוביל על כדור הארץ? מה הקנה לנו את היתרון העצום על פני כל...
קרא עוד »
פבר 11, 2019