המכירות בעסק עצרו? זה מה שאפשר לעשות

אחד הדברים החשובים בפעילותו של כל עסק הוא נושא המכירות. בעסקים קטנים לרוב בעל העסק או עובד מטעמו יהיו אחראים על נושא המכירות מול הלקוחות ואילו בעסקים גדולים יהיו כבר תהיה מחלקת מכירות עם כמה אנשי מכירות, מנהל מחלקה, מערכת CRM, עמדות מוקד והכול יהיה מסודר ומקצועי – עד לרמת ההכשרה של העובדים. כדי שהעסק ימשיך להתקיים ואף לצמוח הוא צריך להקפיד על שימור לקוחות קיימים אך במקביל על קבלת לקוחות חדשים. כדי לעשות זאת תצטרכו לבנות תוכנית אסטרטגית לשיווק ומיתוג העסק כדי להביא לידים ומתעניינים חדשים ומצד שני לשפר את היכולות המקצועיות של אנשי המכירות שלכם.

לשיפור המכירות בעסק >>>

מה קורה במידה והמכירות בעסק עצרו?

אם אין לכם מספיק מכירות בעסק זה יכול לקרות מכמה סיבות: הקמפיינים שלכם לא מספיק טובים כדי להניב לכם לקוחות או שאנשי המכירות שלכם פשוט סוגרים מכירות בקצב נמוך מאוד. תיתכן אופציה נוספת שבה המוצר/השירות פשוט לא מספיק בעלי ערך עבור הלקוחות ואלה עשויים להעדיף את המתחרים שלכם. 

לאימון מכירות לעסקים >>>

מה נעשה במקרה כזה?

  • נשכור שירותים של חברת ייעוץ עסקי או אסטרטגי – נאפיין את הפעילות של העסק, הקמפיינים, המיתוג, המסרים ועוד. נבדוק היכן נוכל לשים את האצבע על הנקודות החלשות בשרשרת המכירות שלכם בארגון ואז נדע כיצד לטפל בה.
  • הכשרות מקצועיות – בין אם אתם מנהלים את המכירות שלכם או שיש לכם אנשי מכירות שעושים את השיחות/הפגישות מול הלקוחות דאגו להכשרות מקצועיות שישפרו את הביצועים.
  • שיווק נכון – ייתכן ומשהו בקמפיין השיווק והפרסום שלכם לא תקין. בין אם מדובר על מיתוג לקוי, מסרים שקריים בנוגע למה הלקוח מקבל בפועל/נחשף אליו בשיחת טלפון עם נציג המכירות שלכם לעומת מה שהוא ראה במודעה ועוד.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הסכם גירושין – מה זה אומר

אין זוג שנכנס לברית הנישואין מתוך תוכנית ורצון לפרק את החבילה בשלב כלשהו. לרוב מדובר ברצון עז ומשותף בין הצדדים להקים יחד את ביתם ולחיות

קרא עוד »